Skip Navigation Links
דף הבית
הכר את המכון
שירותי המכון
תרומות
הזמנת שירותי השגחה / ציוד
מחלקת השתלמויות והרשמה לקורסים
צפייה בכנסים וקורסי המכון
מחלקת מחקר
ארכיון פועה
שות און-ליין
התיעצות עם בוגרי המכון
מאמרים, פרשת שבוע, שמיטה, ואקטואליה.
טפסי רישום ומידע
אלבום תמונות
סקר מכון פועה
לוח אירועים שבועי
צור קשר
הצטרף לרשימת תפוצה
מוקדש לעילוי נשמת
צביה בת אברהם וזלדה ז"ל

שלום מאיר בן ישראל ורבקה ז"ל

  

English

France

ברוכים הגולשים!

הנהלת
מכון פוע"ה

 

  Skip Navigation Links
תאריך 12/06/2017 08:30:16
כותרת השאלה התקן מירנה - בין טהרה ארוכה לצורך בהתחדשות
רב משיב הרב אודי רט - רב משיב במכון פועה
שאלה שלום וברכה
אני עם התקן מירנה מזה שש וחצי שנים. החלפתי אחרי 5 שנים שזה התחיל לעשות לי בעיות וכבר עבר שנה וחצי עם התקן חדש. רציתי להתחלק אתכם חוויה שלי בשביל שתוכלו למסור את זה הלאה לעוד נשים. אני לא אוהבת ללכת למקווה מכל מני שיבות. במיוחד שיש ילדים מתבגרים בבית זה מסבך את העיניינים הרבה יותר. החשפיה לא נעים לי במקווה וכל הלחץ מסביב, להתארגן בלחץ וכו.
הרבה שנים לא קיבלתי מחזור ונהנתי מזה אבל מה...אחרי כמה שנים הרגשתי שאיבדתי משהו יקר. אני לא מכירה את הגוף שלי בכלל. יש לי עצבים כמו לפני מחזור אבל המחזור לא מגיע אף םע. בא לי המרחב האישי מבעלי (שאני אוהבת מאוד) כמו שיש בזמן מחזור כי לא מתאים לי שיגעו בי אז (באופן הורמונלי) וזה הגיוני, אבל מצד שני אני לא נדה! זה נוצר לי רגשות קשים ומסובכים מכל העניין הזה. גם מבינה זוגית זה לא מוסיף. שוב אני מדגישה שהיו שנים שזה היה לי מתאים וטוב, ועכשיו אני כבר בת 42 וחושבת על זה שעוד כעשור בטח כבר לא יהיה לי מחזור ואני אצטער מאוד על הזמן הזה שפספתי ללכת למקווה, לעשות שובעיים של קרבה אינטימית ושבועיים של לקחת קצת מרחק פיזי ונפשי עם עצמי.
עם השנים אנחנו משתנים, יש שנים של הריונות ולידות, שנים של השקעה בילדים הקטנים בקימה בלילות בטיטולים וכו. ואז יש שנים של קושי עם גיל ההתבגרות, שהז באמת לא קל. ופתאום אומרים - רגע, מה עם הזוגיות?
אז המירנה היה לי טוב שהיו שנים שלא התרכזננו בזוגיות כל כך. ועכשיו שהקטנה שלי בת 9, והגדולה בת 21, אני מרגישה צורך לחדש את המחזור, את ההכרה בגוף שלי, בהורמונים שלי, ובכלל להכיר את עצמי, שבעלי יזכר גם מזה מקווה, ששנינו נזכר מה זה זמן נידה ומה זה זמן קירוב. אני חושבת שהילדים גדלו ובכלל לא ראו אותנו לא נוגעים. אולי הם בכלל לא חושבים שיש מוזג כזה...הרבה מחשבו יש לי בנושא. בגלל זה חשבתי שכדאי לשתף אתכם שאני יודעת שנשים רבות כל היום פונות אליכם בנושא זה. רציתי להגיד לכם שמירנה לא עשה לי כלל דימומים, רק בחודשיים שלש הראשונים עד שזה הסתדר ואחרי זה היהי לי שקט שנים. שתדעו שזה גם יעיל. אבל גם חשוב להגיד לשנים שצריך לעקוב אחרי עצמך ולראות אם זה מתאים לך לא לקבל מחזור כלל. אם זה טוב לזוגיות?
אני היום הולכת להלחיף התקן לנובה טי. בתקווה שאני אקבל מחזור חודשי ללא בעיות בדימומים ויהיה לי טוב לחזור להורמונים המקוריים שלי.
שהקדוש ברוך הוא יהיה לעזרתי ובזכות רצוני לקיים עכשיו את מצוות המקווה ברצון ובשמחה (בע"ה) יעזור לי לשמוח בהחלטה הזאת ולהצליח!
אמנם זה לא שאלה אבל רציתי בכל זאת לכתוב לכם.
אתם עושים עבודת קודש ממש, נהנהתי מאוד ביום עיון שלכם בשבוע שעבר, היה פורה מועיל ומעניין מאוד.
בברכה
אשה מתחדשת
 
תאריך 16/06/2017 15:37:44
כותרת התשובה התקן מירנה
תשובה שלום וברכה,
ראשית תודה רבה על הדברים, אני מעלה ומפרסם אותם ככתבם לטובת הציבור.
אין ספק כי בכל תחום אנחנו זקוקים לאיזון וצריכים להיות מודעים לצרכים אלו.
ישר כוח גדול מאוד ובהצלחה רבה
אודי רט
רב משיב מכון פועה
מקורות לתשובה
קישור חיצוני / תשובה קודמת

הוסף את תגובתך :
שם :
אי-מייל : - לא יוצג באתר
כותרת :
תגובה :

הוסף את תגובתי

0  - תגובות : 

     

      
Created by : Media-Line.co.il | מכון פועה | Info@Puah.org.il | 026515050