תנו לנו את הכח להוסיף חיים

תנו לנו את הכח להוסיף חיים

במכון פוע"ה לא עוסקים רק בפוריות ורפואה, אלא גם משתדלים לסייע ולשדך בין בני זוג אותם הם מכירים דרך הליווי שהם מעניקים. זהו סיפורם של אורית וקובי, שמתוך הקושי בפוריות התחתנו וזכו ללידה של תינוק חמוד

"הגעתי לקבוצת התמיכה של בנות כמוני במכון פוע"ה וקיבלתי את חיי במתנה", מספרת אורית, "עד אותו יום הסתובבתי עם קושי גדול, כשאני לא מצליחה להכיל את המורכבות והמעמסה הנפשית שהייתי בה. בתוך כל המורכבות הזו, היתה זו קבוצת התמיכה של מכון פוע"ה והמפגשים החודשיים שנתנו לי את הכוח לשמוח במה שאני, לקבל ולאהוב את עצמי, ובעצם לקבל חיים מחדש".


אורית, בת ה-35 היא בחורה שחוותה אתגרי פוריות מורכבים אותן הכירה עוד בנערותה. בגיל מוקדם היא הבינה כי הסיכוי להיריון טבעי עבורה יהיה קטן מאד והמשמעות עבורה היא להיכנס להריון רק על ידי תרומת ביצית וטיפולי פוריות מורכבים.

מכון פוע"ה, העוסק בין היתר בליווי של נשים הנמצאות במצב דומה לזה של אורית, עושים זאת על ידי קבוצות תמיכה מיוחדות וייחודיות, והוא היה גם זה שהעניק לה ליווי עוד בימיה כבחורה צעירה.

מתוך המורכבות הרפואית שלה, נולד לה גם השידוך שבעקבותיו הגיעה החתונה. "הכרתי את אורית דרך קבוצת התמיכה אליה הצטרפה והצעתי לה שידוך" מספרת יערית סול מנהלת קבוצת התמיכה של מכון פוע"ה, "במקביל, הכרתי בחור נפלא, מיוחד ואיכותי, שהיה נראה לי שיכול מאד להתאים לאורית, רק שאצלו הבעיה הגנטית גלויה לעין, דבר שאצלה ממש לא". לאחר שנפגשו השניים, אורית סיפרה ליערית שהמראה של קובי הפריע לה והיא סירבה להמשיך בקשר.

"במהלך השנים הצעתי לה בחורים נוספים, אך מסיבות שונות הדבר לא התאים. לאחר מספר שנים הצעתי לה שוב את השידוך הראשון אולם ההורים שלה סירבו בכלל לשמוע" מספרת יערית.

"שנה לאחר מכן, העזתי והצעתי שוב, בפעם השלישית. קובי נראה לי הבחור המושלם עבורה, והמחשבות עליהם לא יצאו לי מהראש".

לאחר שכנועים רבים אורית הסכימה להיפגש שוב, ולאחר שש וחצי שנים מאותה פגישה ראשונה הם התארסו.

"אין לי שום מילים לתאר את הכרת הטוב כלפייך" היא כתבה ליערית לאחר החתונה המרגשת, "איך שוב את היית השליחה לתת לי עוד חלק כל כך גדול של חיים".

בחודשים שלאחר מכן הגיעו קובי ואורית למכון פוע"ה, הפעם כזוג, על מנת להתייעץ ולקבל הנחיות איך הכי כדאי להתקדם בהליך הרפואי ולזכות להריון.

בליווי קרוב ורציף של אחד מרבני מכון פוע"ה ויחד עם בכירי הרופאים בארץ, וכמובן עם קשר קרוב ליערית, זכו בני הזוג לאחר מספר סבבי טיפולים להריון תקין וללידה של ילד מתוק.

"אומרים שפעם שלישית גלידה. במקרה שלי עם מכון פוע"ה, זה פעם שלישית חיים" סיכמה אורית בחיוך.

 


כבר 32 שנה שמה שאנחנו עסוקים בו זה הוספת חיים
דרך ליווי זוגות בטיפולי הפוריות, מענה בנושאי טהרה, ייעוץ בנושאי אישות וזוגיות,
ליווי סיבוכי הריון ולידה, מענה נשי לשאלות אישיות ועד לתמיכה במשפחות בקצה השני של המעגל, ברגעי סוף החיים.
הליווי, המחקר, ושיתופי הפעולה ניתנים כולם ללא עלות, אך כמובן דורשים משאבים רבים,
גם השנה אנחנו פונים אליכם, מי שנעזרו בנו במהלך השנים, ומי שמאמינים בחשיבות הלימוד, המחקר והתמיכה – לקחת חלק קטן בעשיה הזו ולהיות שותפים אתנו בהוספת החיים 


לתרומה לחצו כאן

צריכים עזרה?

אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים וצוות המכון יחזור אליכם ויסייע במהירות ובמקצועיות :)

כניסה לאתר

הרשמה לניוזלטר של פוע"ה

דילוג לתוכן