אוננות גברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

אני בן 18 וחצי ואני מאונן באופן קבוע מאז שני הייתי הגיל קטן , בן 3 או 4 , ועכשיו אני רק הבנתי שזה דבר אסור , אבל ממש קשה לי להפסיק . לפני 3 שבועות הפסקתי לאונן , אבל נהיה לי הרבה מחשבות לא צנועות ולא טובות. מה אני יכול לעשות ? והאם יכול להיות לי איזה שהוא היתר להמשיך עם ז ? כי מגיל קטן אני עושה את זה ושה ממש מרגיע אותי מכל מני בניחות , וכשאני לא עושה את זה , אני מרגעש גם פגוע נפשית , מה אני יכול לעשות ?

תשובה :

 שלום וברכה,

ראשית ברכת שמים, ובעה בהצלחה בדרכך בעבודת השם.

כוחות החיים הבאים לידי ביטוי ביצר ובעוררות, הינם כוחות חיים שיש להם מקום ובע"ה עתידים לבוא לידי ביטוי באופנים בריאים וטובים ושמחים, וחשוב להכיר כי אלו כוחות טובים שהקבה ברא באדם, בשביל להביא חיים לעולם ובשביל לייצר קרבה ושמחה בין איש לאשתו.

כוחות החיים צריכים גם גבולות ויכולת לשים להם ניתוב ולכוון מתי ואיך יבואו לעולם, ופעמים ואכן זו משימה ואתגר שצריך לקבל הכוונה כיצד לעשותו וכיצד לפעול נכון.

תיאור ההתמודדות שלך מלמד כי בצד הכוחות שמפעמים בך ברוך ה, יש בהם גם צדדים של הרגל משנים רבות, של דרך לבטא רוגע ופורקן, ונכון ללמוד לנתב את ההרגל הזה באופן אחר, ובעת השינוי הדבר הוא משימה לא קלה כלל ועיקר.

נראה כי טוב ונכון יהיה לקבל הכוונה מקצועית לכך, כזו שתכיר בכוחות ובבריאות שלהם מחד, ובצד שני תעזור לנתב את הכוחות באופן בריא ועפ דרכה של תורה, זה אפשרי, זה מעשי וזה יכול לקרות שמחה ולא בדיכוי של היצרים מתוך ידיעה כי בהמשך כוחות אלו יוכלו לבוא באופן טוב ושלם לעולם.

ולכן, חשוב לפנות אל איש מקצוע שיש לו את הכלים המקצועיים אבל גם מחוייב לעולם של תורה כדי לקבל המשך מענה מקצועי טוב ונכון עבורך.

איני יודע היכן אתה לומד ומה עושה כעת, אבל, אם אתה בישיבת הסדר או מכינה או גבוה, או בתיכון עדין, אני בטוח כי יש ישנה דמות תורנית בישיבה שתוכל לפנות אליה ותעזור לך למצוא את הכתובת המתאימה למענה טוב ומקצועי.

בהצלחה רבה וברכת שמים

אודי רט

רב משיב מכון פועה

מקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן