אמצעי מניעה מותרים

שאלה בנושא אמצעי מניעה

שלום,אני מתחתנת בעוד כחודשיים ואני מעוניינת למנוע הריון..
תחילה חשבתי ליטול גלולות לפני החתונה אך נאמר לי שהתופעות לוואי זה גם דימום ולכן אני לא רוצה להסתכן בחופת נידה.
לכן הוחלט שאשתמש רק בכדור דוחה מחזור. השאלה שלי היא,ביום החתונה בקיום יחסי האישות לראשונה,כיצד עליי למנוע את ההריון? האם יש אמצעי מניעה חד פעמי שמותר הלכתית ויתאים ליום אחד?

תודה רבה 🙂

תשובת הרב אודי רט - רב משיב במכון פוע"ה

שלום וברכה,

מזל טוב ושפע ברכה, תכנון סידור הווסת לקראת החתונה, היא חכמה ומלאכה, חכמה המצריכה להכיר את העולם התרופתי וההשפעה שלו, מצריך להכיר את העולם ההלכתי והדתי (לדוגמא, ראינו כבר מקרים רבים, שרופאים לא ידעו שצריך שהווסת תפסק כבר מעל שבוע לפני החתונה על מנת לאפשר שבעה נקיים), ובצד אלו, היכרות עם הכלה והתאמה פרטנית.

ראינו במכון פועה במהלך השנים רבבות של תקלות של תוכניות לקויות.

אני לא מבין מה התוכנית  שיש לך כעת ומי תכנן אותה, ואמירה מראש כי עם גלולות יש כתמים ודאי אינה נכונה, וצריך להתאים לכל אחת את התכנית הנכונה עבורה שתתן את הבטחון ואת הרוגע.

בכל אופן, הסבירות גם בתוכנית נכונה עם פרימולט נור לאפשרות להכנס להריון בעת החתונה שואפת לאפס עד לכדי לא קיימת ולכן לא נראה שצריך לחשוש לכך (משמעות של אפשרות להרות בעת החתונה, משמעה כי התוכנית היתה לגמרי על ה'קצה' וממילא זה פתח לתקלות, לעומת מצב בו יש מרחב זמן וממילא כבר נמצאים אחרי הביוץ.

בדיוק מסיבה זו הקמנו במכון פועה את מיזם לקראת כלה, מיזם של תכנון בהתאמה על ידי רופאות מומחיות הבקיאות בתחום הרפואי ובתחום ההלכתי, עם ליווי צמוד ושאלות במידה ואלו עולות ביחס לסידור הווסת לחתונה.

מצרף קישור וממליץ בחום להצטרף ויפה שעה אחת קודם במצב האמור על מתנ לקבל תוכנית נכונה ויותר מכך שקט נפשי.

בדברי איני מתייחס לעצם שאלת מניעת הריון לאחר החתונה, אותה יש לברר בנפרד ובמענה פרטני הלכתי.

מיזם לקראת כלה

בשורות טובות ומזל טוב

אודי רט

רב משיב מכון פועה

יש לכם שאלה?

כניסה לאתר

הרשמה לניוזלטר של פוע"ה

דילוג לתוכן