גלולות בהנקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

שלום רב,
ילדתי ב"ה לפני שלושה חודשים, והתחלתי את השימוש בגלולות מיקרולוט, מאז פעם בשבוע-שבועיים ישנם כתמים שבאים והולכים. ורציתי לשאול כמה שאלות
1. האם עניין "ההרגשה" נחשב בעניין הגלולות כי כל הזמן יש לי "הרגשה" שבאה והולכת ולאו דווקא בזמן הכתמים אלא בגלל כל התהליך ההורמונלי?
2. האם גודל הכתם משנה? (על בגד צבעוני) הצבע?
3. האם נייר טואלט לבן מקבל טומאה?
4. הייתי מעדיפה להחליף גלולה ואני מתלבטת בין סרזט לפמולן, הרופא אמר ששתיהן דומות וזה לא ממש משנה, לאחר לידה קודמת השתמשתי בסרזט שפעל טוב אך לאחר 9 חודשים עשה לי "שיבוש הורמונלי" של חודשיים דימומים לכן רציתי הפעם לנסות משהו אחר, האם כדאי לחזור לסרזט המוכר? או לנסות את הפמולן? וכיצד זה מומלץ- לסיים את החבילה של המיקרולוט ומיד להתחיל את החדשה או לעשות הפסקה של כמה ימים ביניהם?

תודה רבה על עבודת הקודש שאתם עושים!!

תשובה :

 שלום וברכה,
מזל טוב ושפע ברכה.
א. חשוב מאוד להקפיד ליטול את הגלולה כל יום באותה שעה בדיוק נמרץ ולא לסטות מכך.
ב. לא ניתן לחזות מה יהיה עם גלולה אחרת, אומנם יש הבדל מסויים בין כל אחת מהגלולות, אבל לא ניתן לחזות למי יהיה טוב מה, ויש נשים שמיקרולוט יותר טוב עבורן ויש נשים שדווקא סרסט או פמולן.
ג. הרגשה – קשה במילים ספורות להגדיר מהי הרגשה, והדבר מצריך לימוד וביאור בע"פ. בכל אופן אומר כי אם יש תחושות החוזרת על עצמן כל העת ובהם בתוך אחת משלוש ההרגשות (פתיחת מקור, נזדעזע גופה וזיבת דבר לח פנימית [ולא תחושת רטיבות חיצונית]) אזי יש לעשות בדיקה ואם לאחר שלוש פעמים כאשר נעשתה בדיקה היה נקי שוב אין צריך לבדוק בעת הרגשה זו.
ד. לעיתים הכפלה של המינון יכולה לפתור את בעיית הכתמי אבל נראה כי אם מדובר על דבר חד פעמי פעם בשבועיים הקפדה על זמנים תהיה טובה יותר.
ה. אורך הזמן עם הגלולות – אורך השימוש בגלולה ללא תופעות לוואי ושיבושים משתנה מאשה לאשה, וכמובן שירידה בהנקה יכולה להשפיע מאוד, תשעה חודשים זה בהחלט סביר.
ו. כתם על בגד צבעוני בעיקרון אינו מטמא, אבל יש לבחון שאכן מדובר על כתם ולא מעבר לכך, ולכן רצוי לדבר ישירות עם מורה הוראה.
ז. המעבר בעיקרון אמור להיות רציף ועפ הנחיית הרופא.
בשורות טובות
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן