דחיית הריון וכדורים לחתונה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שלום רב.
אני כ….לפני חתונה ורציתי לשאול שתי שאלות-
1.אני מודעת לעניין של חשיבות כניסה להריון, אבל ה אם אני יכולה לקבל היתר של דחיה, מכיון שאני לא מוכנה פיזית ונפשית לכל העניין של הריון ולידה, בנוסף ארוסי בצבא בחודשי…… ואני חושבת שלא אוכל לעמוד בזה נפשית ופיזית. האם אני יכולה למנוע הריון בשנה הראשונה לנישואים? (אני בת …, אז אין לי בעיה שיותר מאוחר יהיו בעיות בכניסה להריון.)
2.קיבלתי מרופאת נשים כדורים לדחיית המחזור על מנת לסדר את המחזור בזמן החתונה.הרופאה אמרה לי שהכדורים אינם מונעים הריון וביוץ (לא גלולות). ה שלי ,איך הכדורים עובדים בדיוק על הגוף, מתי מתקיים הביוץ, ויכול להיות הריון אם כשאני מפסיקה עם הכדורים יש לי מחזור? ואם זה לא מונע הריון, אני יכולה לקחת גלולות למניעת הריון? (העדפתי לא לקחת לפני החתונה על מנת למנוע כתמים.)
תודה רבה!

תשובה :

 שלום וברכה,
א. בשעה טובה ויהי רצון כי תזכו לבנות את ביתכם בשמחה וקדושה טהרה ואחוה ויהא ביתכם בניין עדי עד.
אכן מניעת הריון לאחר החתונה הינה שאלה הלכתית כבדת משקל, והמענה לכך צריך להיות פרטני תוך שקילת מכלול הדברים, מה פשר הדבר אי מוכנות פיזית ונפשית ועוד.
ולכן, אם יש לכםפ כתובת איתה תוכלו להיוועץ ומכירה אתכם, זה ההצעה הטובה ביותר לברר הלכתית מה לעשות ואם אין אתם מוזמני לפנות אלינו ונשמח לסייע.
ב. איני יודע מה בדיוק הרופאה נתנה, אם אכן תוכנן נכון התוכנית לחתונה הרי שככל הנראה הכדורים שניתנו (פרימולוט נור?) הם פועלים באופן הדוחה את קבלת הווסת ובכך לתזמן את הוסת שתוכלי לבצע שבעה נקיים באופן רגוע לפני החתונה.
איני מבין את פשר ההעדפה שלך שלא לקחת גלולות מניעה לפני החתונה על מנת לתכנן לחתונה, גם גלולות אחרות יכולות לעיתים ליצור שיבוש, ותכנון נכון של גלולות בעה יסייע ולא יזיק (אף שאי לחזות באופן מלא בשום מצב).
אני מציע לצורך כך לשוחח עם אחד הרבנים טלפונית על מנת לקבל החלטה מתוך ידע וניסיון ולא על דעת עצמך.
בהצלחה רבה
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן