היריון לא רצוי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שלום וברכה , אני ובן זוגי קיימנו יחסים ,לקחתי פוסטינור ובכל זאת יש היריון.. יש לי 2 ילדים הקטנה בת שנה ותשעה חודשים אני ככ לא בנויה לעוד ילד,הן מבחינה כלכלית ,זוגיות רופפת, מקצועית , וסבלנות שלצערי גם אוזלת לפעמיםתעקב קשיי היומיום. אני מבולבלת ועצובנ מה עליי לעשות.. אף פעם לא עשיתי הפלה ,אך נאמר לי שיש דרך הכדורים כי ההיריון צעיר שבוע 4 +4 ,האין זה נכון שעד 40 יום מרגע ההתעברות זה לא נחשב רצח? אני מאמינה בה' ומאמינה גם בחופש הבחירה.. אני יודעת שאם אביא את השלישי יהיה לי קשה ביותר… אני לא מבינה איך זה קרה לי… אודה לתשובות,הבנה,תמיכה וכו.. שבת שלום

תשובה :

 שלום וברכה,
אני מבקש לברך בשעה טובה אבל מבין כי המציאות כעת אינה פשוטה ואינה קלה כלל ועיקר.
איני יודע כיצד ואם מנעתם לפעול למנוע הריון באופן שיאפשר קרבה בינכם באופן בטוח, שכן האפשרות למנוע הריון יש לה בהחלט מקום, ופוסטינור אינו דרך למנוע הריון, אלא זו גלולה לשעת חירום.
יחד עם זאת, לא אשתמש במילים שיש בהם ביטויים חריפים כפי שציינת בשאלתך, ואין ספק כי ברובד ההלכתי שאלת הפסקת הריון בשלב שלפני ים ה 40 היא פשוטה יותר, אבל ודאי שאינה דבר מותר גם אם זה נעשה בדרך כדורים.
אם אכן יש מצבים הכרוכים בסכנות בנפש באופן מוכח יש כמובן לשקול זאת בכלים מקצועיים והלכתיים, אבל ודאי שאין הדבר מותר באופן פשוט.

באופן פשוט, הכתובת למענה בשאלות אלו היא אגודת אפרת, שיכולים לסייע ולוות הן באופן המקצועי והן באופנים אחרים.

בשורות טובות
אודי רט
רב משיב מכןו פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן