הפרשה דמית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

שלום,
בכל ווסת ביום החמישי עושה הפסק בקלות. אך בבדיקה למחרת יש הפרשה דמית (כמו דם שמעורבב בהפרשה) וזהו!!. בבדיקה חוזרת הכל נקי וכן כשאני עושה הפסק באותו יום אני לא צריכה אפילו לנקות- בניסיון הראשון יוצא נקי.
המצב משגע אותי (גם ככה שמירת נידה זה בלתי נסבל מבחינתי- עד כדי כריתת רחם כאשר אני יפסיק להביא ילדים).
בכל פעם יש את העוד טיפה הפרשה בבדיקה של הבוקר וחוץ מזה הכל תקין.
האם יש מקום להתיר?
אם כן, האם יש רב באיזור קריית משה שמקבל בלילה?

תודה

תשובה :

 שלום וברכה,
א. טהרה – מציאות טבעית ונורמלית היא כי כאשר נראה כי הדימום פוסק בכל אופן יש לעתים סיום של הדימום שיוצא טיפין טיפין וזה דבר שבהחלט יכול להסביר את אשר קורה לפי תיאור, ביצוע הפסק טהרה ביום החמשי או השישי הוא דבר נורמלי ותקין לגמרי.
יחד עם זאת, בהחלט יש מקום לשאול מורה הוראה על הבדיקות.
במכון פועה יש מענה לשאלות בטהרה בכל יום, בדרכ יש רב במקום עד השעה 18 ולעתים גם לאחר מכן, ואם אין כבר רב במקום ניתן להשאיר בתיבה שעל יד הדלת. מכון פועה רחוב עזריאל 19.

ב. טהרת המשפחה בכלל – אף שהלכה היא צו הבורא וחוקי תורתיו נשמור, בידינו הבחירה כיצד לחוות קיום מצוות אלו, לעיתים אנו מבינים ולעיתים לא, לעיתים אנו לא מבינים אבל יכולים לבחור כיצד ימים אלו והתמודדות כזו או אחרת תעבור עלינו, האם הדבר ילווה בכעס, מרירות, קושי תוגה ועצב או שמא נשמח בקיום המצווה, ננסה להבין את עומקה וסיבתה, נעמיק את הרווח הקיים ונהיה מנהיגים ומובילים לנפשנו ורוחנו.

כל זאת בלי להיכנס כלל לשאלה של האם כריתת רחם לאחר גיל הפריון היא אפשרית, נכונה ומותרת, שכן נראה לי, כי בכל אופן זה אינה שאלה לדיון כעת.

בהצלחה רבה ושפע ברכה
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

גלולות הנקה

שלום וברכה אני אחרי לידה שניה מניקה מלא קיבלנו היתר מרב למנוע באמצעות גלולות דיאמילה הבנתי שזה יכול לגרום לדימומים

לצפיה בתשובה »
חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן