כתמים עקב גלולות הנקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

שלום רב!
אני נמצאת כחודשיים וחצי לאחר לידת הילד השלישי שלנו. הרב שלנו מתיר למנוע זמן מסויים בין ילד לילד. לפני קצת יותר משבוע התחלתי לקחת גלולות סרזט כי אני מניקה. אני משתדלת לקחת כל יום באותה השעה. הבנתי כי על מנת להיות בטוחים צריך לחכות בין עשרה ימים לשבועיים ולכן אנו בפרישות. אתמול בערב לקחתי גלולה באיחור של כארבע דקות והיום ראיתי כתמים.

מהרב שלנו אני יודעת שכרגע הם לא מטמאים כי אני בגדר מסולקת דמים, אך האם יש אפשרות כולשהיא למנוע את האפשרות שהכתמים יהפכו לדימום? אם כן- כיצד?
חשוב לי גם לציין שבעבר לקחתי גלולות פמולן והן עשו לי דימומים. בהריון שלאחר מכן מנעתי בעזרת התקן ג'יינפיקס אך לאחר שנה הוא גרם לי לדימום ארוך מאד וזה הפך את זמן המותרות למאד מאד קצר.
מה אפשר לעשות?
אודה לך על תשובתך.

תשובה :

 שלום וברכה,
מזל טוב ושפע ברכה.
לא ברור לי כלל מדוע לפרוש האחד מהשני, הסבירות להיקלט כאשר את מניקה הנקה מלאה וטרם הופיעה ווסת פרק זמן קצר כל כך לאחר הלידה היא נה מאוד (ואם אתם רוצים להיות בטוחים הוסיפו פתילות גלוואן) אבל ודאי שאין צורך לפרוש מאישות.
קשה לחזות מה ימנע או לא ימנע התפתחתו כתמים, במקרים רבים יש תופעות לוואי כשבוע – עשרה ימים לאחר התחלת גלולות אלו ולכן אנו ממליצים להתחיל את הנטילה שבועיים לאחר הטבילה על מנת שאם אכן יהיו תקלות לזוג יהיה פרק זמן סביר בטהרה ביחד.
בשלב זה נראה כי יש להמתין בסבלנות,לא נראה שהאיחור של 4 דקות הוא הגורם, לעיתים לאחר פרק זמן אם אכן יש בעיה אפשר לשאול את הרופא על נטילה של גלולות כפולות או על שימוש לפרק זמן קצר בתכשיר אסטרוגני כלשהו על מנת לייצב את הריריתת
כמובן במקביל חשוב לשמור על כללי הטהרה וכתמים וכאשר יש ספק לשאול על מנת לא להיאסר סתם ומאידך לא להתיר את האסור.
בשורות טובות ומזל טוב
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

גלולות הנקה

שלום וברכה אני אחרי לידה שניה מניקה מלא קיבלנו היתר מרב למנוע באמצעות גלולות דיאמילה הבנתי שזה יכול לגרום לדימומים

לצפיה בתשובה »
חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן