למה דוקה אני?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לכב כבוד הרב שלום! אני נשואה כ15 שנה ויש לי 2 ילדים מהזרעות בחיים שלי לא עשיתי רע לאף אחד ולעולם לא גרמתי להוצאת זרע לבטלה עשיתי עוד כ9 הזרעות ובזמן האחרון כל מה שאני עושה לא מצליח לי הכל רק כישלונות למה זה קורה לי אני מיואשת ומפורקת וממש מתוסכלת מכל המצב ואכזבות אני שמה לב שמי שיותר רע ומי שעושה יותר שטויות ועונות הכל זורם לו בקלות למה???????????????

תשובה :

 שלום וברכה,
אני קורא בכאב רב את שאלתך, ומאחל בכל ליבי כל במהרה תזכו לראות שפע וברכה, בשורות טובות וכל טוב.
אתייחס בתשובתי לשתי נקודות
בטחון והשתדלות – חיינו מורכבים מבטחון והשתדלות, מחד הבבנה כי הכל מאת ה' ויחד עם זאת, הבנה כי אחד הציווים של הקבה הוא ורפא ירפא, ציווי שמאפשר לנו ומטיל עלינו את חובת ההשתדלות והעשיה, הדרישה והחקירה בתחום הרפואי.
איני יודע מהו המציאות שלכם באופן מלא, ובמכון פועה אנו מלווים אלפי זוגות, בתחומים אלו ונשמח מאוד לסייע על מנת לזכות בפרי בטן
אמונה – ראינו כבר בימי האבות והאמהות כמה הכמיהה לפקידה היא גדולה ועד כדי כך עמלו חזל בדברים אלו, ובארו כי אחד משלושת המפתחות אשר בידי הקבה הוא מפתח פקידה.
מאמינים אנו, ואחד מעיקרי אמונתנו הוא ההשגחת ה יתברך והנהגת עולמו, בחסד וברחמים, לעיתים זוכים אנו לראות אצת השפע שהקבה מרעיף עלינו ולעיתים אנו עומדים תמהים ושואלים, מבקשים ובוכים, ובאים לפניו כבן המתרפק על אביו, עומדים לפני השער, לעיתים בעת פתיחת שער ולעתים בעת נעילתו.
אפשר לעסוק בשאלת צדיק וטוב לו ורשע ורע לו, ללמוד, לא כדבר חיצוני את דברי חכמינו על כך. אפשר לבחון במה אני אוכל להתקרב את הקבה יותר, מה המציאות הקיימת מצרפת ומזככת אותי.
אפשר להודות על חלקי, שכן איננו יודעים מה היה אמור להיות ומה התפילה אכן זיכתה אותנו…
זכות היא לנו להיות בניו של הקבה, וזכות גדולה יותר היא גם לדעת כי אנו בניו, ואף שזכות זו יש בה גם חובה שמוטלת עלינו עדין אין לי ספק כי זכותנו גדולה.

נושאים אנו תפילה כי ה' יזכה אותנו, וה' יזכה אתכם במהרה לשפע וברכה בשורות טובות.

נשמח מאוד במכון פועה לסייע בכל אשר נוכל, לחזק ולעודד, לבחון מה ההשתדלות שעוד נכון וצריך לעשות ובעה גם לראות ישועות במהרה.

בהצלחה רבה ושפע ברכה
אודי רט
רב משיב מכןו פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן