מניעה והתקן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שלום הרב , אני שנתיים מאז הלידה האחרונה ושנה עם התקן לא הורמונלי.יש לנו 4בנים ובת אחת.אני מעוניינת להתחיל לנסות להרות ולנסות את מזלנו לבת נוספת.בעלי לא מוכן בשום אופן לנסות שוב והוא טוען כי הגיע לסף היכולת שלו והוא לא יכול לחשוב על עוד ילדים.אני מרגישה שאני בתסכול…שאלתי היא האם מבחינת ההלכה יכולה להנתן לנו תשובה למנוע לכל הזמן.??????מבינה את בעלי מאד .הוא בן 42 ואני 36. יש לנו ברוך השם 5 ילדים הגדול בין 7.5 והקטן שנתיים באמצע תאומים בני שלוש וילד בן שש.אנחנו עובדים וברוך השם מבחינת כלכלית ….לא מתלוננים הבעיה היא שאנחנו באטמת עסוקים הרבה בילדים בנקיון ובנשקעה בהם.ובעלי לא מוכן……האם מקרה שבו הבעל יטען לאי שפיות…היא סיבה מספקת למנוע לתמיד?????מתחילה לפחד שכאשר אלך לרב לשאול לא יתייחסו לרצון הגדול שלי …..

תשובה :

 שלום וברכה,
ישר כוח על הפניה. מניעת הריון היא שאלה הלכתית אבל גם שאלה זוגית המצריכה לכלכל כוחות הן פיזיים והן נפשיים.
כשם שלא נכון כי צד אחד יכתיב לשני (בכלל בחיים וגם בזוגיות) למנוע כך לא נכון יהיה להכתיב כי נוצר הריון שלא נעשה בתיאום וחשיבה.
הפתרון הנכון עבורכם הוא לבצע בירור, זוגי מעמיק, בעזרת איש או אשת מקצוע בסיוע של עולם הלכתי שיוכל לשמוע ולכוון וכאמור תוך העזרות באיש מקצוע שיוכל לסייע וללבן את הדברים.
אי בירור הדברים והגעה למסקנה ביחד, לא רק תגרום לעגמת נפש בעתיד אלא גם עלולה לגרום לקושי ומתחים כבר כעת.
בשורות טובות
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן