מעבר מסרזט להתקן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אני לוקחת סרזט כשנה וחצי מאז שנולדה ביתי הקטנה שעכשיו כמעט בת שנתיים. היא יונקת עדיין מס' פעמים בלילות. אני בת 41 ומכיוון שהחלו לאחרונה דימומים וכתמים חושבת לעבור להתקן.
הרופאה הציעה שתי אפשרויות התקן רגיל-מונה ליזה, או מירנה.
נדמה לי שאמרה שמירנה טוב כשעוברים מסרזט ועוד נדמה לי שאמרה שהתקן מסוג זה טוב למי שיש במשפחתו סרטן השד. מה דעתכם על דברי הרופאה ומה המלצתכם לגבי סוג ההתקן?
תודה

תשובה :

 שלום וברכה,
אכן לאחר שנה וחצי עם סרזט אם מתחילות בעיות נראה כי נכון אכן לעבור למשהו אחר.
א. התקן עם הורמונים – סופו טוב בדרכ אבל תחילתו לא נדע. כלומר, לאחר זמן רב בדרכ הוא אכן מתייצב ומהווה פתרון מעולה גם כמניעה וגם כטהרה אבל לעיתים בתחילת הדרך הדבר גורם לבעיות רבות ותקופת הסתגלות ארוכה, איני יכול לומר בוודאות כי אם כעת יש לך בעיות עם הסרזט שלא יהיה עוד בעיות עם המירנה שגם הוא מכיל אותה משפחת של הורמונים.
ב. התקן רגיל – אפשרי ויעיל, חסרונו ככל ההתקנים שעלול להאריך את משך הדימום.
ג. בין השורות אני מבין שיתכן ויש התווית נגד נטילת גלולות, אבל בהחלט זה דבר שנכון לבדוק באופן מעמיק כי בדרכ ולמרבית הנשים הדבר יסייע לשמור על הטהרה לאורך זמן.
ד. לעיתים ניתן למצוא פתרונות משולבים (הכל בתיאום ואישור הרופא) להתקן עם הורמונים אבל תמיכה של אסטרוגן וגלולות משולבות לזמן קצר בתחילת הדרך (פתרון שקיים בארהב עי רופאים רבים) וכך לתת לגוף את התמיכה הראשונית על מנת לייצב ולמנוע בעיות.
אני מציע במביל גם ליצור עימנו קשר על מנת לחדד את הדברים.
בהצלחה רבה ובשורות טובות
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן