שתי שאלות

16.10.2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שבוע טוב:
אני אישה דתייה השומרת נידה וטהרה בת 46 נשואה +3 ילדים. 1. המחזור שלי סדיר ביותר איני לוקחת אמצעי מניעה, לאחרונה אני חשה בכאבי ביוץ ובהפרשה שקופה סמיכה לאחר ב-8/10 ימי מחזור, אפילו ששבעת הימים לא הסתיימו ולא טבלתי. ואז אני בהתלבטות האם להקדים את הטבילה מכיוון שזה יום הביוץ או להמתין? אני כמובן ממתינה טובלת והביוץ נעלם…אני יודעת שסיכויי ההריון הטבעי בגילי כמעט אפסיים אבל בכל זאת….האם יש דרך להתאים את הטבילה לפי הביוץ? 2. אני אמורה לנסוע לחופשה בדיוק ביום ביום שאני אמורה לקבל מחזור . אף פעם לא שיחקתי עם המחזור, אבל הפעם היחידה הזו זו חופשה מאוד חשובה לבעלי ולי ואינני רוצה להיות במחזור. דחייה של 3/4 בסהכ תהיה מעולה . מה עושים? קצת פוחדת מכדורים הורמונליים חדשים….אשמח לעזרה. תודה רבה

תשובה :

 שלום וברכה.

  1. כמובן שאי אפשר לקצר שבעה נקיים ולהקדים טבילה. אם רוצים לתזמן ביוץ לאחר הטבילה, כדאי קודם כל לעשות מעקב רפואי שמאפשר לדעת מתי הביוץ, ואם הוא אכן לפני טבילה ניתן להסתייע באמצעים טבעיים או בגלולת אסטרופם.

  2. לגבי דחיית ווסת ניתן לקחת גלולת פרימולוט-נור שבוע לפני המחזור המשוער, 2 כדורים ביום, למשך כל הזמן בו תרצי להיות נקייה. ניתן לקבל מרשם אפילו מרופא משפחה.


בשורות טובות!

עומר שפס, רב יועץ מכון פוע"ה ירושלים

מקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן