איך התינוק יצא מהבטן

שאלה שנשלחה לצוות משיבות 'משאלת לב'

אני לקראת לידה והבן שלי בן 5 שאל אותי איך התינוק יצא מהבטן. עניתי לו שזה באמת נס ופלא גדול איך הוא יוצא. הוא ביקש להיות איתי כשזה יקרה כדי לראות. אמרתי לו שזה לא יהיה אפשרי וחיבקתי אותו. האם עשיתי נכון?

משיבה: חנה אהרן

מדריכת כלות ומדריכה לנשיות בריאה

צוות משיבות "משאלת הלב" - מכון פוע"ה

טלפון:
אימייל:

יש לכם שאלה?

תשובת יועצת 'משאלת לב' חנה אהרן

בשעה טובה אמא יקרה 🤰
איזה כיף שהילדים מגיעים לשלב של סקרנות והתעניינות בסביבה ושהחיים מביאים לנו הזדמנויות לשיחה איתם. זו הזדמנות לעורר אצלו חשיבה וגם לראות מה הוא כבר יודע/שמע. חשוב לענות לילד תשובה שמתאימה לגילו ושמספקת אותו ויחד עם זאת משאירה פתח לבוא ולשאול שאלות נוספות ככל שיעלו. בצורה כזו נשאר רלוונטיים לילד גם בהמשך והוא ירגיש שאפשר לפנות אלינו גם בעתיד. זה בהחלט מקום נכון לתת חיבוק ולהראות שהשאלות שלו לא גורמות לנו להרחיק אותו. 🤗

יש פה שני חלקים לשאלה:
1️⃣ איך התינוק יוצא מהבטן:
זה באמת פלא ונס גדול, איך אתה חושב שהתינוק יוצא?
תני לו כמה רגעים לחשוב על התשובה ולנסות לנחש. לאחר מכן את יכולה להסביר לו על פלאי הבריאה. לגוף האשה יש שלושה פתחים מהם יוצאים דברים שונים. פתח אחד למתן שתן /(השופכה)/, פתח אחד לצואה /(פי הטבעת)/, ופתח אחד מיוחד ממנו, בבוא הזמן התינוק יכול לצאת /(נרתיק)/.
הפתח הזה, כרגע, הוא קטן וכשהתינוק צריך לצאת הוא מתרחב ומאפשר לתינוק לצאת. לאחר יציאת התינוק הפתח הזה שוב מתכווץ ונהיה קטן.
אם הוא ממשיך להתעניין, תוכלי להסביר שהשרירים סביב הפתח הזה, מאפשרים את הגמישות הזו.

חשוב לוודא שהתשובה מספקת אותו ולשאול אם יש לו עוד משהו שהוא רוצה לדעת.

2️⃣ האם אפשר לבוא ולראות כשזה קורה:
לא חמוד שלי, דברים שקשורים לגוף שלנו אנחנו עושים בפרטיות. אם יש צורך בכך, אז גם רופא או אחות נמצאים👩‍⚕️🧑‍⚕️. כמו למשל, כשאתה חולה ומראים לרופא את הבטן שלך, למרות שזה הגוף שלך, כדי שיוכל לבדוק אותך 🩺. גם כאן, כשהתינוק צריך לצאת, נוסעים לחדר לידה שנמצא בבית חולים שם יש צוות שיודע לעזור לתינוק ולאמא בזמן הלידה. אבל זה לא מקום שילדים יכולים להיות בו. ותדע שבזמן שאהיה שם אני אתגעגע אליך מאוד ואחרי הלידה אשמח שתבוא לבקר אותי ואת התינוק.🚼

אחרי כמה ימים אחזור הביתה יחד עם התינוק ונהיה כולנו יחד בבית שלנו👨‍👩‍👧‍👦

בהצלחה ובשעה טובה!
חנה אהרן

הרשמה לניוזלטר של פוע"ה

דילוג לתוכן