תגובת מכון פוע"ה בנושא בודקות טהרה

תגובה רשמית של מכון פוע"ה בענין בודקות טהרה.
בודקת טהרה הינה אחות או מיילדת מוסמכת שעברה קורס הכשרה עיוני ומעשי במכון פוע"ה.
מדובר בקורס של 86 שעות אקדמאיות בנושאי אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה של צואר הרחם, מקורות דימום ועוד. הקורס כולל התנסות מעשית במרפאת גניקולוג. מרצים בתכנית, גניקולוגים ורבני מכון פוע"ה המומחים לתחום טהרת המשפחה מזה 30 שנה.
נשים הולכות לבודקות טהרה מרצונן החופשי כפי שנשים וגברים הולכים לרופאים, מרפאים ואנשי מקצוע לכל דבר וענין שהם נזקקים לו כמו גם טיפולי אסתטיקה, רפואה הוליסטית למינה וכדומה. יצוין, כי בודקות טהרה מצילות חיים באופן תדיר כמוצאות מחלות בגופן של נשים כתוצאה מהבדיקה ושולחות באופן מיידי לרופא מקצועי לטפל בבעיה.
אנו מברכים את קופות החולים שהשכילו להכניס שירות של בודקות טהרה, שאגב אינו חדשני כלל ( 18 שנה!). מדובר בשירות שקופות החולים מסבסדות אך ורק למי שיש ביטוח משלים.
לכל קופ"ח ההסדר שלה. כך שאין כאן כסף מקופת הציבור אלא מרפואה פרטית של הפציינט עצמו. מי שהאשים אחרת מוזמן להכין שיעורי בית כנדרש.
הבחירה של כלל הקופות לממן ו/או לסבסד ללקוחותיהן שירות של בודקות טהרה מעיד כאלף עדים על ביקוש מהשטח לנושא חשוב זה .
יצוין כי קופות החולים אינן משלמות למכון פוע"ה עבור שירות זה ועבור שום שירות . זאת ועוד, מכון פוע"ה מקדם שיתופי פעולה עם ארגונים ציבוריים וארגונים פרטיים על מנת להקל על הציבור מבחינה כלכלית, בירוקרטית ובכל דרך אפשרית.
יודגש, כי מכון פוע"ה אינו מתוקצב ע"י משרד הבריאות, לצערנו. זאת למרות שהמכון הוא אחד
הארגונים המרכזיים בהעלאת המודעות וחשיבות של בריאות האישה.
בברכה,
שרי ויטאל, דוברת מכון פוע" ה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

צריכים עזרה?

אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים וצוות המכון יחזור אליכם ויסייע במהירות ובמקצועיות :)

כניסה לאתר

הרשמה לניוזלטר של פוע"ה

דילוג לתוכן