יועצות בקהילה


שליחה נאמנה – יועצת בקהילה…
צלצול הטלפון החזיר את נורית באחת מהרהוריה למציאות. על הקו הייתה רחל: נורית, היא פנתה אליה מהוססת, "רציתי להתייעץ איתך בנוגע לביתי חגית", "בשמחה" ענתה נורית.
"השבוע הגיעה חגית לגיל 33, את יודעת היא עדין רווקה", נשמע הכאב בקולה, "חברה הציעה לה להקפיא ביציות כדי שלא תאחר את מועד הפיריון, האם את מכירה את הנושא? אנחנו ממש לא יודעים מה לחשוב… כל הלילה נדדה שנתי, לא חלמתי שנגיע למציאות שכזאת…" רחל הייתה נסערת.
"רחל יקרה", ענתה נורית, "בואי ונקבע זמן ותגיעי עם בעלך ובתך ואסביר לכם את המשמעות והשיקולים בקבלת החלטה בתחום. זה נושא חשוב!" הן קבעו זמן והשיחה הסתיימה.
מאז שנורית הייתה צעירה קראו לה "אוזן קשבת", החברות ידעו שליבה רחב, וחלקו איתה את סודותיהן ובעיותיהן השונות והמגוונות והיא תמיד ייעצה במציאת פתרונות יצירתיים ומעשיים לאורך השנים המשיכו הנשים בקהילה למצא מסילות אל ליבה ושפכו בפניה את שעל ליבן.
כששמעה הרבנית נורית על קורס יועצות בקהילה של מכון פוע"ה- נרשמה מיידית. היא ידעה כי הידע והכלים יאפשרו לה לתת מענה והכוונה בשאלות שונות שמגיעות אליה, בנושאים הקשורים לרפואה והלכה ובכך תדע לסייע באופן מקצועי ועדכני.
אתגרי הזוגיות והמשפחתיות מחד וההתקדמות המהירה בנושאי רפואת הנשים הובילו לכך שנשים רבות מחפשות כיום מענה וכתובת למכלול שלם של בעיות נושאים והתמודדויות שהן חוות כנשים, כרעיות וכאימהות למתבגרים ולמתבגרות.
זאת ועוד, התפתחות והעצמת תחומי הלימוד התורני וההלכתי לנשים והרצון הכנה של נשים להיוועץ ול'שפוך את ליבן' בפני אישה הביאו את מכון פוע"ה להקמת מסלול לימודים והכשרה ייחודי, רב תחומי ומקצועי של 'יועצות בקהילה'.
היועצת המוסמכת מטעם המכון לומדת במשך שנה קורס ארוך ומקיף המורכב מכמה ענפי לימוד כאשר המרצים הינם הטובים והמקצועיים בתחומם.
התכנית נפתחת , בהכשרה הלכתית מקיפה ומעמיקה בכל התחומים המשיקים בין מעגל החיים הנשי והזוגי דהיינו: לימוד מקיף של כל הלכות טהרת המשפחה על השתלשלותם ההלכתית ומשמעויותיהם המעשיות, בעיות גניקולוגיות ופתרונן ההלכתי והרפואי, היכרות עם גורמים מקצועיים שונים כגון: בודקות טהרה, רבנים משיבים, פיזותרפיסטיות של רצפת אגן מטפלות מיניות, ועוד.
בנוסף נלמדים מכלול הנושאים הקשורים לפוריות וקשיים בפוריות, אמצעי מניעה ותכנון משפחה, הריון ולידה, מצבים מורכבים רפואית והלכתית בזמן ההיריון ופתרונם, אובדן הריון ולידה שקטה וכן מפגש עם אמא מאמצת שהפכה להיות אמא ביולוגית.
התחום השלישי התפתחות פיזיולוגית תקינה של בנים ובנות, הפרעות אכילה, השפעת המדיה על תפיסות העולם של הנוער ופגיעות מיניות.
התחום הרביעי הוא עולם הקשר הזוגי, היכרות עם תחומי הייעוץ והטיפול בנושא אישות והממשק בינם לבין השקפת היהדות וההיבטים ההלכתיים.
את כל הלימוד ההלכתי-רפואי-מקצועי מלווה לימוד שיטתי המתמקד בנושאים סוציולוגיים ופסיכולוגיים הקשורים לתכנים הנלמדים כגון: מניעים לנישואין, דגמים של זוגיות, ההבדלים בין גברים לנשים, פתרון קונפליקטים בזוגיות, ועוד ועוד
בתום הלימודים ועם העמידה בדרישות הקורס היועצת הופכת לכתובת משמעותית מאד עבור נשות הקהילה שבה היא חיה, ונשות מקצוע כגון אחיות, בלניות, ובוגרות הקורס העוסקות בתחומים הנלמדים יעשירו את עולמן המקצועי ויפתחו מאד את היכולת להוות כתובת אמינה ומשמעותית בקהילה.
מניסיון של בוגרות הקורס – הלימודים העשירו את עולמן האישי של המשתלמות ומתוך כך הן הפכו לכתובת משמעותית בקהילה, וביכולתן לסייע לנשים המחפשות מענה והכוונה בתחומים הנ"ל בתוספת אוזן קשבת ולב פתוח.
קבוצת הלומדות האיכותית ומגוון המרצים הרבנים הרבניות, הרופאים ואנשי המקצוע שמרצים – מטביעים את חותמם ומהווים מקור של ידע וכלים אך לא פחות מזה –גם דמויות להשראה לעיסוק בתחומים שהצנעה יפה להם לתת בהם מענה מהיימן ולהיות בחזית החידושים מתוך מחויבות להלכה ולמקצועיות.
הקדימו לתפוס מקומכן לקורס יועצות בקהילה ההרשמה תסתיים עם מילוי המקומות, הפתיחה ביז' חשוון.
הכותבת יעל אראלי בוגרת הקורס
להרשמה לקורס יועצות בקהילה שנפתח בחשוון תשע"ח:
טלפון 02-6517171 / 0527710601 מייל h1@puah.org.il  

צריכים עזרה?

אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים וצוות המכון יחזור אליכם ויסייע במהירות ובמקצועיות :)

כניסה לאתר

דילוג לתוכן