שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp

אנחנו נלחמים על הילד הזה
הכל התחיל בסקירת מערכות בשבוע 24. הרופא הישיר את מבטו וקבע “לעובר הזה אין סיכוי. יש לו בקע סרעפתי – חור בסרעפת שבעקבותיו איברי הבטן עולים לבית החזה ומונעים מהראות להתפתח “השמיים נפלו עלינו”, הלם, שוק ובעיקר חוסר אונים. הוא הציע שכדאי להזדרז ולהגיע לוועדה להפסקת הריון. מיואש והמום מהבשורה פנינו לשליח חב”ד בשכונתנו שהפנה אותנו ישירות למכון פוע”ה. “הם עושים עבודת קודש וסופר מקצוענים”. סירבתי בנימוס והוא אמר לי “מני, מה אכפת לך לשמוע?… החלטתי לנסות.
משמיים שלחו לנו את רב יקר מהמכון, שמיד התחברנו אליו שביקש לבחון את המסמכים. לאחר שעיין בתוצאות הבדיקה הוא הסביר לי “אכן מדובר בבקע סרעפתי בצד ימין, מצב קשה מאוד שסיכויי ההישרדות אינם גבוהים. אבל יש רופא בארץ – דר’ גיאלצינסקי שמבצע ניתוח תוך רחמי והוא יכול לעזור”. הרב לקח את המושכות לידיים וחיבר ביננו לרופא. ד”ר גיאלצינסקי ביצע אולטרסאונד ולאחריו אמר לנו “בלי ניתוח סיכוי ההישרדות קלושים. אבל בעזרת הכנסת בלון לתוך קנה נשימה של העובר ניתן לגרום לריאות להתפתח. למרות החשש הכבד מהניתוחים תוך כדי ההריון והפסימיות של חלק מהרופאים הידיעה שמכון פוע”ה מאחורינו נטעה בנו את האמונה שזה אפשרי ואנחנו נלחמים על הילד הזה.
בשבוע 27 נכנסה מורן לחדר ניתוח ודרך פיטוסקופ נכנס הרופא לתוך קנה הנשימה של העובר והחדיר את הבלון בהצלחה. בשבוע 33 נכנסה מורן בשנית לחדר ניתוח להוצאת הבלון. כדי לא לסכן את העובר נקבע ניתוח קיסרי בחול המועד סוכות. מיד לאחר הלידה התינוק הובהל לטיפול נמרץ וחובר למכונת הנשמה ועוד הרבה צינורות שכיסו את כל גופו הצנום. לאחר לידתו, התינוק שלנו נכנס לחדר ניתוח על מנת להוריד את אברי הבטן למקומם ולתקן את הבקע הסרעפתי.
לאחר 48 שעות מורטות עצבים הוציאו את צינור ההנשמה. כולנו עצרנו נשימה כשהתינוק שלנו התחיל לנשום את נשימותיו הראשונות.
שבוע שעבר, בגיל חודש ושבוע זכינו להכניס את רפאל מאיר שלנו בבריתו של אברהם אבינו. מדובר בנס גדול!

תודה לבורא עולם על הכל, תודה לד”ר גיאלצינסקי וכמובן תודה לרב דב פופר, רב יועץ ופוסק במכון פוע”ה שבלעדיהם התינוק שלנו לא היה בעולם!
הזוג היקר, מני ומורן
הסכימו לפרסם את המקרה ואת הסיפור כפי שנכתב על-ידם עם הפרטים המזהים.

עוד דברים שיענינו אותך

ויסות חושי והשלכותיו על חיי אישות

עיבוד חושי הינו האופן בו אדם מעבד קולט ומגיב לגירויים תחושתיים, בתוך המרחב הזוגי אינטימי, מקבלות מערכות החוש משמעות ומשקל רב. – בחיי אישות המפגש

דילוג לתוכן