שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp

נס כנגד כל הסיכויים והבדיקות
איני מאחלת לאף אמא לחוות את המתח הנוראי שחווינו.
אנו משפחה עם חמישה ילדים ב”ה. גיליתי שאני בהריון ומצפה לילד שישי. אחרי ההתרגשות הראשונית, הלכנו לעשות בדיקת שקיפות עורפית. התוצאה של הבדיקה היתה מדאיגה: סיכוי של 1:10 לתסמונת דאון.
התחלתי להתקשר לבתי חולים שעושים בדיקת סיסי שליה בארץ – אף לא אחד היה נגיש. דרשו שאעביר טפסים והפניות לפני שבכלל שוחחו עמי.
חברה המליצה לי להתקשר למכון פוע”ה. הרב קיבל מיד את הפנייה שלי והסביר בסבלנות יתרה ובמדוייק על משמעות התוצאה, על האפשרויות העומדות לפניי ועל מקרים דומים. במקביל הרב התייעץ עם רב נוסף במכון שהוא יועץ גנטי.
הרב הפנה אותי ליועצת גנטית מקסימה, גב’ גלסנר שהסכימה לקבל אותי באותו יום ובלי סחבת מעיקה. הגעתי לייעוץ ולבדיקת דם שתיתן לי אינדיקציה מדוייקת יותר לגבי מצב העובר. לאחר מספר ימים קבלתי עדכון מדוייק יותר לגבי בדיקת שקיפות עורפית, לפיה, לאחר שקלול התוצאות עם הסקר הביוכימי עלה הסיכון לתסמונת דאון ל 1:5
נלחצתי מאוד, בדקתי 10 פעמים ביום האם התוצאות של בדיקת הדם שערכתי אצל היועצת גנטית הגיעו.
ביום שישי ראיתי במערכת עדכון מדאיג. התוצאות אמנם נמצאות, אך לא ניתן לשחרר אותן ללא הגורם המפנה, מה שגרם לי להבין שהתוצאות אינן תקינות. שהרי בדרך כלל, תוצאה תקינה משודרת ישירות אל המטופל.
השבת עמדה בפתח, בעלי ואני היינו בלחץ נוראי. חשבתי כל הזמן על ההשלכות. איך יהיה לי ההריון? איך אתמודד לאחר הלידה? איך אכין את הילדים שלנו?
התפללנו וקיווינו לטוב.
שלחתי לרב מפוע”ה את ההודעה. חשבתי אולי יוכל לעזור לי להבין את תוצאות הבדיקה.
בזכות קשרי העבודה הרצופים של מכון פוע”ה עם הגניטיקאית, וכששמעה את מצוקתי הרבה, היא הסכימה בשמחה לנתח את התוצאות למרות הזמן הלחוץ קודם השבת.
שעה לפני שבת – קיבלנו “התוצאה תקינה!!!”
ההריון המשיך באופן תקין ובידיעה ברורה שהיה כאן נס.
לפני חודש נולדה לנו בת נפלאה וקראנו לה הודיה!
אין לי מילים להודות לרב ליאור שגב, רב יועץ ופוסק במכון פוע”ה על הסבלנות, הטיפול וההירתמות וכן לורד הגנטיקאית על המאמץ מעל ומעבר.
תודה לבורא עולם!

עוד דברים שיענינו אותך

ויסות חושי והשלכותיו על חיי אישות

עיבוד חושי הינו האופן בו אדם מעבד קולט ומגיב לגירויים תחושתיים, בתוך המרחב הזוגי אינטימי, מקבלות מערכות החוש משמעות ומשקל רב. – בחיי אישות המפגש

דילוג לתוכן