הקפיאי ביצית, תקבלי שידוך

תקפיאי ביצית, תקבלי שידוך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
נשים דתיות לא מוותרות על חלום ההורות, גם אם עדיין לא הגשימו את חלום החופה • תוכנית חדשה מציעה להן להקפיא ביציות ולקבל שדכנית צמודה למציאת בן זוג
אלישע בן-קימון – ידיעות אחרונות

לפני כמה שנים החליטה מיכל (שם בדוי) להביא לעולם ילד. זו לא הייתה החלטה פשוטה, כי מיכל היא רווקה דתייה. “את ההחלטה קיבלתי לאחר לבטים ארוכים”, היא מספרת, “אני מתחזקת קריירה מצליחה ולא הצלחתי לשלב זוגיות. למרות הביקורות שהיו בתחילה הסיטואציה היום שונה ואבא זה לא חזות הכל. ילדים צריכים חום ואהבה ואכפתיות, ואני נותנת את זה לבן שלי לכל אורך הדרך. שידוך הוא לא דבר שבהכרח כרוך בגידול ילדים”.

 

תופעת ההורות היחידנית הולכת והופכת לנפוצה יותר בקרב המגזר הדתי, שבעבר התייחס לנושא כאל טאבו. הרבנים מאוד לא מרוצים מהתופעה ומנסים להילחם בה, אך מצד שני חלקם מעוניינים לסייע לנשים שרק רוצות להיות אמהות, אף שלא הצליחו או לא רצו להתחתן. כדי לנסות לצמצם את תופעת האמהות הדתיות היחידניות, מכון פוע”ה — מרכז עולמי העוסק במתן ייעוץ והכוונה בתחומי פוריות ויחסי אישות — ישיק בכנס שייערך בקרוב בבנייני האומה בירושלים תוכנית חדשה שתלווה נשים שלא התחתנו, ובמסגרתו תוצמד לאישה שדכנית אישית. על פי התוכנית, השדכנית תהיה מחויבת לכמה הצעות מדי שבוע. “אנחנו מנסים לסייע לזוגות בענייני פוריות והלכה בכל דרך וגם לנשים בפרט. תוכנית ‘השדכנות האישית’ היא דרך אחת מהם”, מסביר הרב מנחם בורשטיין, ראש המכון.

הפרויקט הוא חלק מתוכנית נרחבת יותר שמפעיל המכון למתן מענה לנשים שהגיעו לגילי ה־30, לא התחתנו ומעוניינות להקפיא ביציות כדי לשמור על איכותן. המכון קיבל את אישור הרבנים והפוסקים לעשות שימוש בשיטת “זיגוג” — שיטת הקפאה מהירה השומרת על איכות מקסימלית — במטרה לסייע לנשים דתיות שחוששות כי חתן פוטנציאלי יירתע משידוך בגלל חשש לבעיות פוריות בשל גילן. התהליך מתבצע גם תחת פיקוח רפואי וגם תחת פיקוח הלכתי.

לדברי הרב בורשטיין, במיזם ראשוני שנערך במכון שבמסגרתו נשים רווקות מבצעות הקפאת ביציות, 60 אחוז מהנשים התחתנו או התארסו לאחר מכן. במכון מקווים כי השדכנית האישית תעלה את שיעורי הנישואים בעוד עשרות אחוזים.

 

 

 

עוד דברים שיענינו אותך

דילוג לתוכן