צפייה בכנס 'קדושת החיים' "על החיים ועל המוות"

צפייה בכנס 'קדושת החיים' "על החיים ועל המוות"

לצפייה דרך גוגל דרייב במידה ואין לך גישה ליוטיוב

בכנס המיוחד עסקו בשאלות מוסריות ורפואיות – לסיכום שנת תחלואה קשה של קורונה

ובמהלכה משפחות רבות נאלצות לעמוד מהצד מבלי להיות מעורבות כמעט כלל ברגעים קריטיים ובהחלטות רפואיות חשובות הנוגעות ליקיריהם בעקבות הריחוק החברתי הכפוי.

מיזם 'קדושת החיים' של מכון פוע"ה מאפשר למשפחות שיקירם נמצא במצב קשה ואף סופני להתייעץ עם מומחי רפואה והלכה הנמצאים בקשר הדוק עם הרופאים ויכולים לתת הכרעה אובייקטיבית מה הדבר הנכון ביותר לעשות.

המיזם מלווה את המשפחות ומחזק אצלם, ולו במעט, את תחושת הנחמה והרוגע שהם עשו כל מה שיכלו, ובעיקר שקיבלו החלטה נכונה המושתתת על דרך התורה במיוחד בתקופה זו. משפחות רבות, מהמגזר החילוני, המסורתי והדתי מבקשות להתייעץ, והפניות רבות ומורכבות.

הכנס התקיים בהשתתפות אנשי מקצוע מתחום הרפואה וכן דמויות העוסקות ברפואה והלכה, ונגע לראשונה ברגישויות ובמורכבויות הקיימות אצל משפחתו של החולה המורכב והסופני מהיבטי רפואה הלכה והאתגרים הרגשיים.

את הכנס פתחו הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה והרב דוד לאו שליט"א, הרב הראשי לישראל שעסקו ברלוונטיות של מיזם 'קדושת החיים' לכלל הציבור.

פרופ' דרור מבורך, ראש מחלקת הקורונה במרכז הרפואי הדסה, דיבר בכנס על התסמונות והנזקים בקרב המחלימים מהנגיף.

"אנו נתקלים ביותר ויותר אנשים החלימו מקורונה אך נשארו עם נזק משמעותי להמשך חייהם. חשוב שהציבור ידע שנגיף הקורונה משפיע על החולה לאורך זמן. בכנס נתנו סקירה רחבה על ההשפעות השונות בקרב המחלימים ודרכי ההתמודדות איתן. כדי למנוע הידבקות אני ממליץ ללכת ולהתחסן", מספר פרופ' מבורך.

כמו כן, הטיפול הרפואי באשפוז בית. ד"ר רוני צבר, מנכ"ל ומייסד צבר רפואה, שהקים את מערך האשפוז צבר המעניק שירותי הוספיס בית לחולים סופניים דיבר בכנס על המורכבויות שעוברות משפחות החולים, למי מתאים הוספיס בית ומה המשמעות של החלטה זו.

עוד השתתפו בכנס הרב פרופ' אברהם שטיינברג, מנהל היחידה לאתיקה רפואית. הרב פרופ' יגאל שפרן, פרופ' לאתיקה רפואית ומומחה לרפואה והלכה. ד"ר איריס שירן, מומחית אונקולוגיה ורפואה פליאטיבית מכון דוידוב המרכז הרפואי רבין ועוד מומחי רפואה והלכה נוספים.

מעבר לכך, ראשי המיזם הרב צבי ארנון והרב אריאל וידר סיפרו על השאלות הרבות בנושאי חיים ומוות המופנות למיזם 'קדושת החיים' כמו: האם לבצע הנשמה בחולה? מתי להימנע מדיאליזה? מהו היחס לחולה המתייסר? ועוד.

הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה: "הרגשנו עוד לפני שפרצה המגפה שצריך לעזור למשפחות להגיע להכרעה הנכונה. הרופאים עושים עבודת קודש ונותנים מספר אפשרויות תואמות לטיפול בחולה. אנו בודקים כל מקרה לגופו, מתייעצים עם הרופאים ופוסקים לפי דעת ההלכה. בתקופת הקורונה במיוחד משפחות רבות חשות ייאוש, תסכול וחוסר מענה כיוון שהן לא יכולות להיות לצד יקיריהן ברגעים הקשים ומחפשות את ברכת הדרך להחלטה היהודית הטובה ביותר שתסייע ליקירם מרחוק. אנו עומדים לצידם, מסייעים להם ומחזקים את ידם. רבני קדושת החיים עוסקים יום יום בשאלות החיים והמוות ומזמינים כל מי שעומד בפני הדילמות המורכבות הללו, כשיקירו נמצא במצב רפואי מורכב וקשה, אל תשארו לבד, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל ליווי, תמיכה והדרכה לשם קבלת החלטה נכונה".

'על החיים ועל המוות' הוא כנס ראשון מסוגו ביוזמת מכון פוע"ה שדן בשאלות מורכבות איתן מתמודדות המשפחות מזווית רבות, ואתגרי הגיל השלישי.

צריכים עזרה?

אנחנו כאן בשבילכם!
השאירו פרטים וצוות המכון יחזור אליכם ויסייע במהירות ובמקצועיות :)

כניסה לאתר

דילוג לתוכן