פרס משרד הבריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה : "זהו יום משמח וגדול עבורנו, שבו משרד הבריאות מכיר בחשיבות ובצורך ליצירת החיבור והשילוב המיוחד שבין רפואה להלכה, במיוחד בתחומי המשפחה"

בטקס מרגש קיבלו רבני מכון פוע"ה ובראשם הרב מנחם בורשטין את פרס סגן שר הבריאות על ספר פוע"ה – מדריך הלכתי מעשי, השופך אור על הידע ההלכתי-רפואי בתחומי הפוריות, משפחה וטהרה.

טקס חלוקת פרסים לכתיבת חיבור מאמרים וספרים בנושא בריאות, רפואה והלכה נערך ביום שלישי כ"א אדר א' 26/2/19 (למניינם) ברמת רחל.

הרב בורשטין, המהווה שותף פעיל לחיבור ספר פוע"ה: "מדובר בספר הדרכה מעשי, המבוסס על ניסיון רב שנים, המשלב הלכה ורפואה, ולשם כך נעזרנו ברופאים המומחים ביותר. הרצון שלנו, להביא לידי ביטוי את הניסיון ואת המידע החיוני והנושאים המונחים תדיר על שולחנם של רבני המכון בתוך 'בית מדרש פוע"ה' לידי תורה שבכתב, ובכך להדריך ולכוון  את ציבור הרבנים, הרופאים, אנשי המקצוע והציבור הרחב, בבחינת "אַל תִּמְנַע טוֹב מִבְּעָלָיו בִּהְיוֹת לְאֵל יָדְךָ לַעֲשׂוֹת" (משלי ג, כז). בהוראת גדולי הפוסקים כונס הידע והניסיון ההלכתי והרפואי ובברכתם נכתבו הדברים בשפה ברורה ונעימה. שני הכרכים שזכו הם הראשונים מתוך סדרה של חמישה כרכים. הכרכים הבאים הכרך השלישי בנושא הריון ולידה הכרך הרביעי בנושא גינקולוגיה, מחלות, חברה ומחקר הכרך החמישי הוא אוצר מושגים, כ-800 ערכים. הספרים נמצאים כבר במכבש הדפוס ויצאו בחודשים הקרובים בע"ה"

עוד הוסיף הרב: "כדי להבין את המציאות הרפואית המורכבת ואת סיבותיה, נעזרנו ברופאים ובמומחים לצורך סקירות רפואיות. בהזדמנות זו, אני מברך את מרכזי ושירותי הבריאות שלוקחים על עצמם אחריות ציבורית ומנגישים את השירות למען המגזר הדתי לגווניו. המכון שמח לקדם עימם שיתופי פעולה פוריים לרווחת הציבור"

הפרס הוענק לשני הכרכים מספרי מכון פוע"ה –  כרך א' "משפחה וטהרה" וכרך ב' "פוריות" – מדריך הלכתי מעשי לחיי משפחה, פוריות ורפואת נשים, הריון ולידה.

הרב גבריאל גולדמן, רב יועץ ופוסק במכון פוע"ה ומחבר שותף בספר: מטרת הספר, להורות את פסיקת ההלכה לאחר שהקורא יבין את ההיבטים הרפואיים וההלכתיים. ההקדמות הרפואיות וההלכתיות מובאות בספר בלשון פשוטה, קצרה וברורה ככל האפשר, וכך השתדלנו גם בכתיבת ההלכות. כתיבת הספרים נמשכה עד כה שתים עשרה שנה שכללו עבודה מאומצת ומרובה, ובה סקירה של מאות ספרים, של אלפי תשובות ושל מאות פרוטוקולים של מפגשים; קריאת תוכן של הרצאות בכנסי פוע"ה ושל חוברות הלכתיות ורפואיות; ותשובות לשאלות רבות ששלחנו לפוסקים ולרופאים. אלו הם הכרכים הראשונים, ואנו מקווים להוציא לאור את הכרכים הבאים במהלך השנים הבאות, בע"ה".

לכתבה בערוץ 7 על קבלת הפרס

מחברי הספר:

ראש המכון הרב מנחם בורשטין שליט"א, והרב גבריאל גולדמן.

עורכי משנה:

כרך א' "משפחה וטהרה"

הלכה – הרב אריה כץ

ייעוץ רפואי – ד"ר חגית דאום | פרופ' שמחה יגל

כרך ב' "פוריות"

הלכה – הרב אריה כץ

ייעוץ רפואי – ד"ר חגית דאום | פרופ' שמחה יגל

פוריות האישה – ד"ר אפרת אש-ברודר

פוריות הגבר – ד"ר רענן טל

.
.
הקודם
הבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

עוד דברים שיענינו אותך

אתגר השנה הראשונה

רבני מכון פוע"ה מציגים- ככה תעברו את זה בשלום: "היו לי ציפיות אחרות לגמרי ביחס לחיים זוגיים על כל המשתמע מכך. היא מעדיפה לצאת לבלות

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן