היי, האם יש ענין הלכתי להקפאת ביציות לרווקה?
הינכם מוזמנים לשאול את שאלותיכם. ניתן לשאול שאלות ממגוון רחב של נושאים.
אנו משקיעים מאמצים רבים למתן מענה בזמן אמיתי. אתכם הסליחה במקרים של עיכוב. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לפרסם את השאלה והתשובה באתר, כמובן בדיסקרטיות. במידה ונשאלה שאלה באתר השו"ת, אנו רואים בכך הסכמה לפרסום השאלה, אלא אם כן צוין במפורש אחרת. סייעו בידינו להמשיך לתת מענה לשאלותיך…
אני פונה בשביל משהיא אחרת. היא גרושה בת 37 ואין לה ילדים. משהיא היום אמרה לי שיש אפשרות להקפיא ביצים?
האם זה נכון? אין זה עובד? אם מי אוכל לדבר לקבל יותר פרטים?
שלום הרב, האם כלה רווקה שעשתה הליך של שאיבת ביציות לפני החתונה, היא והחתן יצטרכו לפרוש לאחר גמר ביאה ראשונה?
מה הפרצדורה להקפאת ביציות?
אצל מי אתם ממליצים לבצע זאת
רופא? בית חולים ❓️
שואלת בשביל חברה לחוצה..
האם מי שנוטלת ציפרלקס יכולה לעבור הליך הקפאת ביציות?
שלום, אני בת 40 ורציתי לעשות הקפאת ביציות רציתי לדעת איך עושים את זה. תודה
שלום,
ראשית רציתי לברר שאין מניעה מבחינה הלכתית לבצע הליך של הקפאת ביציות לרווקה בת 30.
בנוסף, רציתי לברר האם במסגרת ההליך אאבד את הבתולים? או שאחשב עדיין בתולה למרות שתהיה פגיעה/ קריעה של קרום הבתולים? עוד רציתי לשאול האם יש מקום שחזור לאיחוי קרום בתולים מבחינה הלכתית.
תודה רבה.
האם יש הבדל בין כלה שהקפיאה ביציות לבין כלה שלא הקפיאה, בהלכות פרישה אחרי יחסים מלאים?
חיפשתי לכל רוחב האינטרנט ולא הצלחתי למצוא תשובה.
לאחרונה אני חושד לגידול באשך. ניסיתי לחפש איך עושים בדיקה ובקושי היו לי תשובות. בקיצור עד כמה שאני מבין, הבדיקה כוללת (לפי סדר נצרך): בדיקה ידנית, אולטרה סאונד, ולאחר מכן כריתת אשך כדי לוודא שלא היה סרטן ואם כן לטפל בהתאם.
השאלה היא לגבי הכריתה שנראה שהיא כמעט בלתי נמנעת, נראה שמציעים להקפיא זרע לפני הניתוח כיוון שלפעמים נגררת עקרות לניתוח. לא מצאתי שום תשובה להקפאת זרע לרווק, בעוד שאצל נשואים יש פתרונות לאסוף את הזרע.
מה עושים הלכתית בכל הסיפור הזה? האם מותר לכרות אשך לשם בדיקה? האם מותר להשתיל תותב? איך והאם מקפיאים זרע (לרווקים)? מה לגבי צניעות במהלך התהליך האם יש משהו שצריך להקפיד עליו או שעקב שכולו רפואי יש מקום להקל?
שלום, לפני כחודשיים חגגתי את יום הולדתי ה33, לצערי אני לא נשואה ולכן מתחילה לחשוב על תהליך הקפאת ביציות וכל מה שכרוך בכך. מעוניינת לקבל מידע בנושא בבקשה
האם אתם נותנים הכוונה והדרכה לרווקות המעוניינות לבצע תהליך של הקפאת ביציות?
ואם כן היכן ניתן להירשם?
שלום רב,
אני בת 35, ורציתי לשאול את הרב האם נכון וכדאי לעשות שימור פוריות…
שלום, אני בחורה דתייה בת 33 ללא בן זוג שרוצה להקפיא את בציות.
רציתי לדעת מה העזרה שאתם מציעים ( ליוי וכלכלית) ? האם אני צריכה לדבר או לקבוע אתכם לפני שאני פונה לבית החולים?
אשמח לתשובה.