דימום מגלולות הנקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

אני כשבעה שבועות לאחר הלידוע, לאחר שישה שבועות נטהרתי וטבלתי במקווה, ביום הטבילה התחלתי לקחת גלולות הנקה (סרז'ט), אשר החלו לעשות לי דימום לאחר 4 ימים, בתחילה ניתן היה "להעלים עין" מהדימום כי היה מדובר בטיפות קטנות מאוד, אך לאחר יומיים הדימום נעשה כבד יותר (כמו דימום בינוני בזמן מחזור)ברמה שלא יכולתי להתעלם והוצרכתי לשים תחבושות.
הדימום אינו מלווה בהרגשה.
מה הדין?

תשובה :

 שלום וברכה,
אם אכן זהו דימום הרי שאין עצה ואין תבונה והדבר הזה אוסר ויש להמתין עד לסיומו ולבצע הפסק טהרה ולספור שבעה נקיים ובסופן לטבול כדין.
בדרכ אנו ממליצים להתחיל את נטילת גלולות ההנקה כשבועיים לאחר הטבילה על מנת לאפשר לזוג זמן סביר בטהרה בטרם יהיו תופעות הלוואי של הגלולות.
חשוב מאוד להמשיך ולקחת את הגלולה כל יום בזמן בדיוק (ולהקפיד על שעה מדוייקת) וכן אם לא מתסדר ומתאזן לפנות אל הרופא ולבקש אפשרות להכפיל את הנטילה היינו שני גלולות ביום או לקבל תכשיר אסטרוגני כלשהו למשך פרק זמן קצר (של כשבועיים) על מנת לייצב את רירית הרחם.
בשורות טובות ומזל טוב
אודי רט
רב משיב מכון פועה



מקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

גלולות הנקה

שלום וברכה אני אחרי לידה שניה מניקה מלא קיבלנו היתר מרב למנוע באמצעות גלולות דיאמילה הבנתי שזה יכול לגרום לדימומים

לצפיה בתשובה »
חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן