הקדמת טבילה

שאלה בנושא טהרת המשפחה

שלום לרב, בעלי ואני מנסים להיכנס להריון כ7 חודשים. היום הייתי אצל רופאת הנשים שבדקה אותי באולטרסאונד ואמרה שהביוץ עתיד להתקיים ביום שלישי ורביעי ואני אמורה לטבול רק ביום חמישי. אני בת 32 יש לנו ילד בן שנה ו-7 שנולד בניתוח קיסרי. שנה לקחתי גלולות כיוון שהיה חשש להיכנס להריון ובעצם מזה כ7 חודשים אנחנו מנסים. האם ניתן להקדים/ להקל /לתת פיתרון שאוכל לטבול השבוע ביום שלישי בשביל לא לפספס את הזמן? אציין שהמחזור שלי אינו סדיר לא מבחינת תאריך ולא מבחינת ימי הדימום כך שאינני יודעת מתי זמני הביוץ בכל חודש

תשובת הרב אודי רט - רב משיב במכון פוע"ה

שלום וברכה,

ישר כוח על הפניה וברכת שמים בעה.

טבילה יכולה להיות כמובן רק אחרי מלואת שבעה ימים נקיים ולא קודם, וטבילה קודם למעשה אינה עולה.

יחד עם זאת, אם יש חשש של ביוץ לפני טבילה יש לכך פתרונות, צריך כמובן לברר מה בדיוק הרופאה ראתה ומה היו הנתונים, שכן הערכה כעת מתי יהיה הביץ היא מוקדמת מידי, ולעיתים הזקיק פוקע בגודל של 21 ממ ולעיתים פוקע והביוץ קורה בגודל 26 ממ, והפער הוא יומיים, ויתכן וזה הפער בין לפני הטבילה או לאחריה, וממילא אין וודאות בשלב זה כי הביוץ בהכרח יקרה לפני הטבילה.

יחד עם זאת, כן נכון לבחון את הדברים באופן רחב, הן ביחס לגיל והן ביחס לזמן בו אתם מנסים להרות אף שהוא אינו בהכרח ארוך עדין.

מציע ליצור עימנו קשר למכון פועה ולדבר עם אחד הרבנים המשיבים ונשמח לסייע 026515050

בשורות טובות וברכת שמים

אודי רט

רב יועץ ופוסק מכון פועה

 

ועוד מילה אחת, פעם בשנה אנחנו יוצאים לקמפיין שנתי על מנת לאפשר את הפעילות הברוכה של מכון פועה, פעילות המביאה מזור וחיים, שמחה וטוב ושותפה עם אנשים.
מצרף קישור לשותפות, וכל סיוע מתקבל באהבה ובברכה.
https://www.charidy.com/puah/hh3

אודי

יש לכם שאלה?

כניסה לאתר

הרשמה לניוזלטר של פוע"ה

דילוג לתוכן