חוסר חשק לקיום יחסי אישות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לכבוד הרב השלום והברכה.
אני אובד עיצות. אישתי ואני נשואים 5 וחצי שנים עם …. ילדים. במשך כל תקופת נישואינו אישתי פשוט קיימה איתי יחסים בחוסר חשק. וכך זה עדיין נמשך. היא אומרת שהיא לא מבינה למה צריך לקיים יחסים שלא צורך הבאת ילדים ושהיא לא נהנת מזה כלל וכלל ואף סובלת. ניסיתי לדבר אל ליבה ולדובב אותה להבין מה הבעיה, אבל כנראה שהיא סגורה ולא רוצה לספר ואפילו היא הולכת לטבול בחוסר חשק.
איני יודע מה לעשות, במשך 4.5 שנים אנחנו רק סובלים מהעניין הזה. אני פשוט מוותר על זה מראש ומנסה להתנזר על מנת שאישתי לא תסבול ומחכה שיום יבוא וזה ישתנה. לא מזמן היא אזרה אומץ והתקשרה אליכם כדי לשאול על העניין הזה ולאחר שיחה עם אחד הרבנים, הוא אמר לה שצריך לדבר על זה פנים מול פנים ובינתיים היא עוד לא אזרה אומץ לעשות זאת ולהגיע אליכם. חבל מאוד שככה נגמרה השיחה ולא פתרו את הבעיה עוד בטלפון כי מספיק הקושי הנפשי לאזור אומץ ולהתקשר, בנוסף היא עוד צריכה לאזור אומץ ולהגיע אליכם. לכן אשמח לקבל ייעוץ ועזרה בהקדם.
(אשמח אם בתשובה שאקבל יהיו פרטים ליצירת קשר או מייל שאליו אוכל לשלוח פרטים אישיים שלי או של אישתי שבעזרתו אולי אתם תיצרו איתנו קשר. איני מעוניין לכתוב כאן פרטים אישיים כדי שלא יתפרסמו באתר)

תשובה :

 שלום וברכה,
ישר כוח כפול.
ראשית ישר כוח על הפניה בעבר וישר כוח על הפניה כעת.
תחום האישות הינו תחום חשוב ויסודי בבית, וכאשר יש בו קושי אכן יש לתת לו מענה.
פעמים וניתן לענות באופן מקומי וראשוני, לתת עצה כזו או אחרת, ודבר יוביל דבר והדברים יבואו לידי כניסה למסלול טוב ונכון.
אבל פעמים רבות, וכפי שנראה כך היא המציאות כאן, מענה ראשוני ושטחי בשיחת טלפון מול האשה (או כל פונה אחר) של "זו אכן מצווה", "וזה טוב לבית", "ואישות מהווה גורם הנאה לשניכם" ועוד ועוד, הרי לא יתקבלו ולא יובנו על לב השואל, ובצדק!
כרבנים, וכלל אנשי מקצוע, העונים בדרכים שונות, בטלפון, בשותים ובמיילים ובפגישות, אנו צריכים מחד להעריך מי לא יעבור אל הרף הבא בו יהיה בירור טוב יותר נכון יותר אבל מאידך גם אי אפשר לתת מענה כאשר אתה יודע כי המענה יהיה חלקי ביותר ולמעשה לא יעזור ולא יועיל ואולי אף עלול להחריף את הדברים יותרא וליצור תחושה כי אינך מבין (העונה) את השאלה ואת הקושי ורק רוצה להנחות מה צריך לעשות, ואת זה היא כבר יודעת, אלא שהדבר קשה לאשתך מאוד מאוד.

אין ספק כי שניכם חפצים להקל אחד על השני, ויותר מכך לבנות עוד ועוד, לראות את הקושי של השני, ולסייע לו ולהגיע אל מקום של נתינה הדדית בחיבור הנפשי והפיזי בינכם.
יצירת הקשר מצד אשתך הינו אכן מעשה אמיץ מאוד וראוי לשבח גדול, ההזמנה וההצעה להמשך קשר היא אמיתית ולא באה ממקום של דחיה או ניסיון שלא לסייע, אלא ממקום של הבנה כי הקושי שלה אמיתי וכנה, ועל מנת לסייע יש לעשות תהליך, ללבן את הדברים ולראות כיצד אפשר באמת ובדרך נכונה לבוא האחד לקראת השני, לקרב את ליבה אל תחום האישות לראות מדוע נוצר יחס כזה אל דבר שבדרכ הינו טבעי כל כך, ולא רק באמירות כי כך נכון וכך צריך, אלא אם ישנו קושי עלינו לסייע למצוא לו מזור ואין ספק כי כאשר יש רצון ובכלים נכונים ניתן להגיע לידי מענה טוב בעה.
אין ספק כי אם אכן תבחרו לטפל ולהתקדם, המרוויח הגדול מכך לא יהיה רק אתה שלכאורה תוכל לחיות חיי אישות אלא רעייתך שתראה את האור והיופי הקרבה וההנאה הקיימת בכך.
ולכן אחזור על ההצעה הנאמרה לכם, צרו קשר עם יערית מזכירת הרבנים (בטלפון 026515050 או שלחו טלפון למייל הישיר ליערית rabnim@puah.org.il) ובקשו כי תתאם לכם פגישה עם אחד מרבני המכון (אפשר גם אלי או אל כל אחד מהרבנים האחרים במכון) על מנת להתקדם קדימה, לאזור את האומץ ולפעול על מנת לעלות לפסגות גבוהות יותק בקשר בינכם.
בהצלחה רבה ושפע ברכה
אודי רט
רב משיב מכון פועה
בשולי הדברים, בשאלה זו אין כל פרט מזהה ותמיד אנו מקפידים שלא לפרסם שאלות עם פרטים מזהים או כל פרט שיכול לגרום לאי נעימות לזוג או חשיפה, ואם שאלה מתפרסמת אנו גם משנים פרטים שונים על מנת למנוע ולו תחושה כי קיים קשר לשכן או לחבר…
אני בוחר לפרסם שאלה זו שאין בה כל פרט מזהה (ובכלל זה גם כתובת דואל) בשל החשיבות לזוגות רבים על מנת להבין ולידע כי יש יכולת וכלים לתת היום מענה לזוגות אשר מתמודדים עם קשיים ואשריכם שבחרתם לפעול ולקדם את חייכם.
בהצלחה רבה
אודי רטמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן