מדבקות למניעת הריון ונוברינג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ה לגבי מדבקות למניעת הריון כדורים ונוברינג

אמצעי מניעה אלו אפשר לקחת ברצף ולא לקבל מחזור כל חודש. האם זה טוב להמשיך 9 מדבקות או 2 חפיסות גלילית רצוף? הרי הקב"ה ברא את האשה שכל חודש תקבל מחזור. הגוף מתנקה מהרעלים מתחרר מלחץ וכו' אנו משנים את מה שהקב"ה ברא ע"י כדורים מדבקות וכו'.
אולי הקב"ה לא רוצה?? אולי זה לא בריא ורק כעבור מס' שנים נראה את הנזקים ואשה מפסידה טבילה שזה גם חיבור לקב"ה מבחינה רוחנית יום תפילה וכו'.
מה דעת הרב על כך לא מדובר על כך שצריך להסדיר מחזור לכלה או לנופש או מי שסובלת מכתמים . מדובר בנשים נשואות שאין סיבה מיוחדת לכך . פשוט נוח להן.

השואלת מדריכה בטהרה
שאלתי ולא ראיתי את התשובה אז אני שולחת שוב.

תשובה :

 שלום וברכה,
ישר כוח על הפניה. מפאת העומס הרב אענה בתמצית כעת ואחלק את תשובתי לשניים.
א. טהרה והתחדשות – אכן מקווה יש בו פן ייחודי ונפלא של התחדשות וטהרה, הוספת חיות בבית וקדושה.
ויחד עם זאת, זוגות רבים נמצאים במצב של טהרה לאורך זמן, וברוב המקרים הדבר נפלא עבורם ואיננו אומרים להם (כגון אשה הרה או מניקה) שצריך לפרוש בשל כך.
ומהצד השני, זוגות רבים, הנעים בין זמן מותר לזמן אסור, בין ריחוק לקרבה, מתמודדים עם אתגרים רבים בבית ומחוצה לו, טוב יהא להם להאריך את זמן הטהרה, לא באופן מוגזם, לא באופן שיהא בכך משחק ושינוי בכל פעם (שכן מתי יהא נוח להאסר?) אלא בתיאום ותוכנית מראש, אבל הרווחה והשמחה בבית יהיו גדולים באופן משמעותי.
וכל זאת מעבר לנוחות הנשית שנשים רבות חפצות בה, לא רק אלו השומרות טהרת המשפחה אלא בכל העולם.
ב. היכולת לחבר חפיסות היא דבר המוכר וידוע בכל העולם, אדגיש, הזכות להורות לחבר או לשנות מינון נתונה בידי הרופא, אף שהדבר כבר פורסם בניירות עמדה ובמקומות רבים מאוד, הרווחים כאמור גדולים מאוד.
האם יש בכך סכנות, דבר ברור וידוע הוא בעולם הרפואה היום כי אין צורך בניקוי של הגוף פעם בחודש, ואולי אפילו יש יתרונות גדולים בכך שיש פחות ווסתות והגלולות יש בהם אפ של הגנה על האשה מסרטנים רבים, וזאת מתוך מחקרים רבים ומובקרים הנעשים במשך שנים רבות.
ולכן, אני בהחלט רואה מקום, אם הדבר טוב לזוג, ואם אין זה יוצר בעיות של כתמים ודימומים (לא כל אשה תצליח לחבר את אותה כמות חפיסות), ובאופן שנעשה מתואם ולא שינוי של מצב רוח ורגעי (למעט צרכים פרטניים כגון חופשה וכד) לחבר חפיסות ולהאריך את זמן הטהרה.
בשורות טובות ובהצלחה רבה במלאכת הקודש
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן