מניעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

יש לי בת ובן, בני כמעט 3 ואחד. אני הנקתי הנקה מלאה לשנה ועכשיו חזר לי המחזור. מאד קשה לי לחשוב שאוכל כבר להכנס להריון והילדים שלי כל כך קטנים עדיין. אם יהיה לי היתר, אני מפחדת לקחת גלולות למניעה כי שמעתי על כל מיני תופעות לוואי והקשריהן לכל מיני מחלות ואני בכלל בחיים מעדיפה לעשות דברים בצורה טבעית ולהמנע מתרופות אם אפשר. מה הפתרון? האם מותר לי לפרוש מבעלי לשלושה חודשים? (בעלי אמר שאם זה מותר הוא ישקול את זה.) כך אם אני אכנס להריון עוד 3 חודשים הבן שלי יהיה לפחות שנתיים כשיוולד תינוק חדש וזה יותר קל. אולי הפתרון לשים התקן אבל אולי זה חבל לתקופה קצרה? אשמח אם תעזרו לי.

תשובה :

 שלום וברכה,
אין דרכי לדון בהיתרי מניעה מעל גבי האינטרנט ונכון לתת מענה בשיחה ישירה על כך.
בכל אופן מספר דברים ביחס לנאמר לעיל.
א. האמירה כי נפרוש לשלושה חודשים, אינה נכונה לא זוגית, לא הלכתית ולא תורנית. אם יהא נכון למנוע הריון אזי ישל לעשות זאת באופן שאכן ימנע ולא יפגום בחיבור בינכם.
ב. אין כל בסיס לחשוש משימוש בגלולות, תופעות הלוואי הם אומנם קיימות אבל מרבית הנשים מסתדרות היטב עם גלולות (ובפרט כאשר מדובר על גלולות משולבות), וגם ביחס לסיכון, פרק זמן קצר כל כך וגם מעבר לכך, והחשש הוא לא מוצדק.
ג. אכן התקן לפרק זמן קצר אינו רלוונטי.
ד. איני יודע כמה זמן לקח להיקלט בין ההריון הראשון לשני, אבל יש לדעת כי אומנם אין כרגע דבר המונע הריון (ויש לדעת כי גם הנקה מלאה לאחר חצי שנה מהלידה אינה מהווה מניעה מלאה) אבל מאידך הריון אינו בא בהזמנה שלנו ובאופן מיידי.
ה. אם אכן יהא נכון למנוע הריון, יתכן להציע פתרון ביניים של שימוש בפתילות גלוואן, שהם מחד אמצעי מקומי ואין בו תופעות לוואי ומאידך גם ההגנה בו היא ברמה חלקית ולא מלאה (כ 70 אחוז).
תוכלי לדבר עם אחד מרבני המכון ישירות 026515050
בשורות טובות
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

גלולות הנקה

שלום וברכה אני אחרי לידה שניה מניקה מלא קיבלנו היתר מרב למנוע באמצעות גלולות דיאמילה הבנתי שזה יכול לגרום לדימומים

לצפיה בתשובה »
חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן