נטייה לכפיתיות- האם לספר בשידוכים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שלום רב,
בהיותי בת 12, הורי פנו לייעוץ אצל פסיכולוגית כיוון שחשבו שאני מתנהגת בצורה כפייתית באופן שהפריע לי. היא הדריכה אותם כיצד להסביר לי על התופעה וכיצד לעזור לי להשתלט עליה. (היא לא נפגשה איתי וכמובן שלא נתנה שום טיפול תרופתי).
מאז נראה לי שאכן התגברתי על העניין, אבל מפעם לפעם כשאני מרגישה שזה מתעורר אני פשוט מתגברת. אין שום הפרעה למהלך החיים התקין אבל לפעמים תוקפות אותי מחשבות טורדניות ואני פשוט מסלקת אותם (למרות שזה כרוך בקושי).
כעת אני בת עשרים, ונפגשת עם בחור. האם עלי לספר זאת לבחור?
אודה לכם על תשובה מהירה

תשובה :

 שלום וברכה,
אשריך, אשריך על הכנות ועל המודעות, אשריך על העבודה, ועל ההתגברות.
אינך חולה (ואף שודאי איני מאבחן אלא מבטא את האמור לעיל) ולא היית חולה, ובוודאי שאל לך או למישהו אחר להדברק על עצמך תווית כזו.
בעת שבונים קשר לקראת נישואין השיתוף והכנות הינם אבני יסוד, אבל במקביל וללא פגיעה ביושר ובאמת, חשוב מאוד לוודא כי הדברים נאמרים בקנה מידה הנכון וגם מתקבלים בקנה מידה הנכון.
לציין בפני בחור עימו נפגשים כי יש לך נטייה לכפיתיות זה נשמע כאילו יש בעיה קיימת אבל היא מטופלת בעוד שהמציאות לפי התיאור האמור לעיל, אינו כזה כלל, אלא מציאות בריאה של יכולת להתמודד וקבלת כלים בעבר שאת יודעת לסיים גם היום להתגבר על קשיים.
כולנו עסוקים כל העת בהשתלמות, בהתמודדות בראיית האתגרים (אומנם יש כאלו שלא רואים על מה הם צריכים לעבוד אבל זו בעיה אחרת…) והיכולת להכיר בכך אינה מפחיתה מקומתך.
בהצלחה רבה ושפע ברכה ויהי רצון כי תזכי להקים במהרה בניין עדי עד המלא בברכה ושמחה, קדושה ואחוה שלום ורעות.
חנוכה שמח ושבת שלום
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

סרזט

שלום התינוק שלי בן שנה וחודש יונק רק 3 פעמים ביום אני לוקחת סרזט ולא מקבלת מחזור בכלל (מהלידה )

לצפיה בתשובה »

נא למלה פרטך

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן