נישואים עם בת דוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שלום
אני בע"ה רוצה להתחיל לצאת לדייטים. יש לי בת דוד שנראה לי שיכול להתאים. רציתי לשמוע את דעתכם לגבי האם זה מומלץ להתחתן עם מישהי שיש בינינו קשר משפחתי כל כך קרוב. האם יש בדיקות מסויימות שאפשר לעשות כדי לדעת על הסיכונים (האם הם הרבה יותר גדולים מהמצב הרגיל או לא)?
תודה רבה

תשובה :

 שלום וברכה,

ראשית בהצלחה רבה ושפע ברכה ויהי רצון כי תמצא את זיווגך בשמחה ובהארת הדרך, ותזכו לבנות את ביתכם בקדושה וטהרה אהבה  ואחוה.

בנישואי קרובים מדרגה של בני דודים יש רמת סיכון גבוה יותר לעומת קשר קגיל לנשאות גנטית זהה ולכן הדבר מצריך תשומת לב גדולה יותר וחשיבה אם ומתי נכון להכנס לכך.

יחד עם זאת, אם אכן כבר קיים קשר ורוצים לבחון את האפשרות להתקדם בו, ניתן לבצע בדיקת לנשאות גנטית זהה לבני הדודים (טכנולוגית NGS בדומה לאקסום) וכך לראות אם יש נשאות זהה שיכולה לעורר מחלות ובכך להמנע.

האם מראש להמנע מבחינת קשר כזה, זו שאלה פרטנית שנכון לבחון בכל מקרה לגופו (ובכלל זה לבחון האם יש מקרים של מחלות במשפחה על רקע גנטי). מחד אם לא קיים קשר, יש מקום בהחלט שלא להיכנס למשהו שיש בו ברמת הבסיסית סיכון  יותר גבוה, אבל אם אכן קיים קשר ראשוני ויש סיכוי לבנית בית מתוך רצון הדדי, לא צריך לפסול זאת באופן קטגורי ומוחלט.

מוזמנים להיווע עימנו באופן פרטני בשמחה.

בהצלחה רבה ושפע ברכה

אודי רט

רב משיב מכון פועה

מקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

נא למלא פרטים

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן