עיכובים משמיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

אני ואשתי נשואים כמעט שנה. 11 חודשים ליתר דיוק. עדיין לא זכינו להצלחה בהריון. בכל חודש אנו מצפים עד לשמיים ומתאכזבים מחדש… מפח נפש גדול.
הדבר יוצר אצלנו הרבה מאוד מתחים ודמעות. במיוחד כשכל חברינו כבר אוחזים בתינוקות חמודים.
שאלתי היא, האם אפשר כבר להתחיל בדיקות ואיזה? מה מותר ומה אסור? מה מהלך הבדיקות והטיפולים?
אשתי עשתה בדיקה לוודא שהביוץ לא קורה בזמן הנקיים.
שנינו בריאים ב"ה, המחזור של אשתי סדיר. אנו צריכים בזה לימוד.

המבחן הזה הוא גדול, גם ברמה הזוגית וגם ברמה האמונית. למה אנחנו לא מצליחים? וזה בולט לאור זה שהזוגיות שלנו טובה, והשיח הוא בריא וכנה. ובזה אנחנו לא מצליחים… (ברמה המדעית, מה ההסבר לזה?)
כמובן שהתייחסות שלי ושל אשתי שונות. לשנינו כואב, היא מרבה לבכות ואינני יודע איך להתייחס לזה ומה לומר. לפעמים מרוב בלבול אני כועס עליה למה היא בוכה כל הזמן…
גם בזה אנו צריכים הדרכה ולימוד.

במה שתוכל לעזור יהיה טוב.
תודה

תשובה :

 שלום וברכה,
ראשית ישר כוח על הפניה, אכן חבלי הציפיה לעיתים גדולים וקשים, והאכזבה היא לעיתים עמוקה, כאשר אנו מתכננים שדברים ילכו לפי התוכנית שלנו ולפי חלומנו ולעיתים אין הדבר קורה.
מעבר לדברים שארשום להלן, אני מציע כי תצרו עימנו קשר, אין ספק כי שיחה ישירה תסייע לאין ערוך לעומת כתיבת דברים ארוכים ככל שיהיו .

אתחיל בנתונים פשוטים, מרבת הזוגות (כ 85 אחוז לערך) יהרו תוך שנה מהעת שבו הם מנסים להרות, עלינו לשים לב כי את השנה אנו מונים מהעת שבו הזוג אכן מנסה להרות ויש יחסי אישות סדירים, לעיתים מסיבות שונות ועיכובים שונים הסדירות מתחילה לאחר זמן, ואז למעשה ההמתנה היא קצרה יות (אף שבתחושה אתם כבר כמעט שנה נשואים).
במידה ואין סיפור רקע ידוע (כגון מחזור מאוד לא סדיר, מחזור קצר, ניתוחים שונים אצל האישה או אצל האיש כודגמת הורדת אשך טמיר, גיל מבוגר ועוד) אין הצדקה להתחיל בבירור לא הלכתית ואף לא מקצועית, שכן לעיתים התחחלת בירור יכולה לסייע ולעיתים התחלת בירור יכולה גם לעכב בשל הלחץ שהיא יוצתרת בעוד שבאופן טבעי הדברים היו מסתדרים.
שלושה שותפים באדם, הקב"ה אביו ואימו, אין ספק כי מפתח פקידה בידיו של הקב"ה, באישות רגילה ותקינה יש עשרות של מיליוני זרעונים ש"רצים" על מנת להפרות בעוד שלמעשה צריך אחד שיפרה, והקב"ה יש לזכור כי ידיו רב לו בין רב בין מעט, ולא תמיד בירור מוקדם מאפשר לדברים להתנהל בצורה טבעית יותר.

זוגות המתמודדים עם קושי, ואין זה משנה מהו הקושי, קושי בחינוך ילדים, קושי בפרנסה או קושי בפיריון הדבר יכול להוות מוקד של קרבה גדולה, תמיכה אדירה וחיבור בין בני הזוג ומאידך הדבר יכול להעמיק פערים.
החשוב לדעת כי אתם אומנם מצפים אבל עד כה הציפיה היא בגדר דבר נורמלי ואין עדות לכך שיש בעיה (ובפרט שאכן לדבריכם מעט ביררתם וראיתם כי יש ביוץ והוא אכן לאחר המקווה).

אם כן מה עושים?

ראשית מבינים בשכל את המקום בו אנו נמנצאים,
שנית, חישבו בעת שאינכם ביום של קושי וציפיה דרוכה האם יגיע או לאו יגיע הווסת, כיצד אתם רוצים להגיב אם לא יקלט, האם בדרך של טרוניה לקב"ה ,("למה אנחנו לא מצליחים? וזה בולט לאור זה שהזוגיות שלנו טובה, והשיח הוא בריא וכנה. ובזה אנחנו לא מצליחים…"), בפגיעה בזוגיות וקושי להכיל האחד את השני (אין כאן תחרות למי קשה יותר ואין דרך אחת אין לבטא כאב), או שמא אתם רוצים להגיב באופן שימנף וירוממם את הקשר, את התמיכה, את ההבנה כי יש מנהיג לבירה ואין זה אומר שאסור שיהיה לי קשה ולחוש כאב אבל לראות כי הדברים הם בקנה מידה נכון.

יש עוד כמובן אריכות דברים בזה, אני בהחלט מציע כבפתיחת דברי לפנות אלינו ישירות, נשמח לסייע, להבין את התמונת מצב באופן מלא יותר ולתת כלים ופרטים ביחס להמשך הדרך בעה.

בשורות טובות במהרה בעה
אודי רט
רב משיב מכון פועהמקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

גלולות הנקה

שלום וברכה אני אחרי לידה שניה מניקה מלא קיבלנו היתר מרב למנוע באמצעות גלולות דיאמילה הבנתי שזה יכול לגרום לדימומים

לצפיה בתשובה »
חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן