שימוש תרופתי או אחר לעזרה ביחסי אישות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

אני סוכרתי בגיל 53 ובזמן האחרון לא מצליח לקיים יחסי אישות בשל בעיה של זיקפה האם ניתן להשתמש בתכשירים או בכדורים לעזרה בזה.
אם כן מה הכי מומלץ?
ואם ידוע על סיכונים בשימוש בתרופות

תשובה :

 שלום וברכה,

סוכרת בהחלט יכולה לגרום לפגיעה בהגעת דם פריפריאלית ובפרט כאשר יוצאים מאיזון, וממילא גם לפגיעה תפקודית בקישוי ובכוח הגברא.

ישנם תרופות מצויינות שנועדו בדיוק למטרה זו (או ליתר דיוק במקור נועדו למטרה אחרת אבל כיום משמשים למטרה זו באופן ממוקד) ומאפשרים סיוע בזרימת דם וכך מאפשרים הגעה לתפקוד מיני מלא.

כיום קיימות בשוק ארבע תרופות שונות, ועם הרופא המטפל צריך להתאים את התרופה הנכונה (חלקן בלי אוכל ויכול להיות יותר בעייתי עבור חולי סכרת, חלקן נלקחות במינון יומי קבוע נמוך שיכול להיות יתרון, אבל זה צריך להיות מול הרופא).

כמובן שיש לבדוק מול רופא מטפל שאין מניעה ליטול (כגון מצבי התווית נגד עם מחלות אחרות באם קיימות) אבל כאשר הדבר אפשרי זה בהחלט אפשרי ונכון ואין כל מניעה מהותית, הלכתית או אחרת לעשות בהם שימוש.

פעמים ואחרי שחוזרים לאיזון גם מצב של חוסר תפקוד יכול לחזור ולהיות הפיך וחזרה לתפקוד תקין.

בצד זה, חשוב לראות שאין השפעות אחרות על המערכת הזוגית ובמידה ואלו קיימות, יש להעזר במענה מקצועי בתחום היעוץ האישותי על מנת לשקלל את מלוא ההכוונה ולאפשר להגיע להמשך קרבה ושמחה ותפקוד מלא בכל המובנים.

מוזמנים ליצור עימנו למכון פועה ונשמח להנחות באופן מלא. 026515050

בשורות טובות

אודי רט

רב משיב מכון פועה

מקורות:

שאלות נוספות בשו"ת

חדש - לוגו מרכז לימוד שקוף
דילוג לתוכן