7 נקיים. חובה הלכתית?

שאלה בנושא טהרת המשפחה

שלום כבוד הרב,
לאחרונה שמעתי משהו מחברה וברצוני לברר את אמינות הדברים. מסתבר שיש נשים שמקבלות היתר מספירת 7 נקיים וטובלות ישר אחרי ימי המחזור ( מניחה שזה מינימום 5 ימים). האם יכול להיות היתר כזה ואם כן לאילו קשיים ניתן לקבל היתר כזה מרב?
לבעלי ולי מאד קשה לשמור שבועיים שלמים את המרחק המבוקש, במיוחד לבעלי, בתקופות האילו מצאנו את עצמנו בהתמודדויות קשות, לפעמים נפילות אך לעולם לא קיימנו יחסים. לבעלי קשה לא לפרוק ואז פורק או איתי או בדרכים טמעות, ולי אישית זה מאד מפריע ופוגע. כך שמצאתי את עצמי לוקחת גלולות ברצף של חודשים ( 8/9 ברצף)כדי לא להיות נידה ואם לומר את האמת, עד לרגע שהחלתנו שוב להכנס להריון. ועכשיו אני 8 חודשים אחרי לידה שוב עם גלולות כבר 7 חודשים. הגלולות משפיעות עלי לא טוב ואני גם מתקרבת לגיל 30 ואהיה חייבת להוריד בקרוב ממסת ההורמונים.
אשמח לתגובה בנושא
בכבבוד רב ותודה מראש

תשובת הרב אודי רט - רב משיב במכון פוע"ה

שלום וברכה, שבעה נקיים היא הלכה פסוקה ומוחלטת ובלשון הגמרא שאין עומדים להתפלל אלא מתוך הלכה פסוקה, ודוגמא להלכה פסוקה ומוסכמת זה שאפילו רואה טיפת דם כחרדל יושבת עליו שבעה נקיים. האם יש שועלים קטנים המחבלים בכרמים, ההולכים במסתרים ואינם מוכנים להתמודד עם פוסקי ההלכה ומורים כנגד ההלכה, לצערי גם אנחנו שומעים שמועות אלו. האם אנחנו יודעים על נשים רבות שהוכשלו בשל כך באיסורי תורה, ובאיסורי כרת, באיסורי דרבנן, ודאי שכן. אם יש מצבים שבהם יש מורכבות, איני מכיר מצב אחד בו אשה לא נפקדה בשל בעית טהרה והלכה, ובכל מצב יש פתרון והתמאה בהתאם לצורך, בכלים הלכתיים ובכלים נוספים. אני מצרף מאמר הלכתי מפורט ומלא העוסק בשאלה זו, אף שהדברים פשוטים, ובכל אופן כדי להשיב ולתת מענה בשורות טובות ובהצלחה רבה אודי רט רב משיב מכון פועה

יש לכם שאלה?

כניסה לאתר

דילוג לתוכן