וירוס הפפילומה האנושי / ד"ר אדורארדו שכטר , מומחה ביילוד וגינקולוגיה

התחלואה הנגרמת מווירוס הפפילומה פוגעת בגברים ובנשים כאחד. וירוס הפפילומה נפוץ מאוד ומועבר לרוב במהלך מגע אינטימי. הזיהום בווירוס אינו מורגש ואינו גורם לתסמינים במקרים רבים הוא חולף מעצמו, אך גם אדם שאינו מראה תסמינים של המחלה עלול להעביר את הווירוס.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מהו וירוס הפפילומה האנושי (HPV)?

התחלואה הנגרמת מווירוס הפפילומה פוגעת בגברים ובנשים כאחד.

וירוס הפפילומה נפוץ מאוד ומועבר לרוב במהלך מגע אינטימי.

הזיהום בווירוס אינו מורגש ואינו גורם לתסמינים במקרים רבים הוא חולף מעצמו, אך גם אדם שאינו מראה תסמינים של המחלה עלול להעביר את הווירוס.

הדבקה זו תחלוף ברוב המקרים מעצמה. יחד עם זאת, כאשר מערכת החיסון איננה מצליחה להיפטר מהווירוס והזיהום אינו חולף, עשויים להופיע תסמינים חודשים ואף שנים אחרי החשיפה הראשונית לווירוס, וברבות הימים עלולים חלילה להתפתח מהזיהום יבלות באברי הרבייה או סוגי סרטן שונים, בקרב נשים וגברים כאחד.

כיצד ניתן למנוע את ההדבקה בווירוס הפפילומה?

כנגד וירוס הפפילומה קיים חיסון המגן מפני הדבקה בזנים שונים של הווירוס הגורמים למרבית התחלואה, ולכן החיסון מפחית את הסיכון לחלות במחלות הנגרמות מהווירוס. משרד הבריאות ממליץ כיום לגברים ולנשים עד גיל 26 להתחסן כנגד וירוס הפפילומה, אך החיסון זמין לגברים ונשים עד גיל 45.

החיסון נגד וירוס הפפילומה ניתן כיום לבנים ולבנות בכיתה ח' בעיקר במגזר הכללי כחלק מתוכנית החיסונים הלאומית בבתי הספר ובמימון משרד הבריאות. החיסון מאושר על ידי משרד הבריאות וה – FDA.

נערים ונערות בטווח הגילים 14-18, שלא התחסנו מסיבות שונות, זכאים להשלים את החיסון ללא עלות בלשכות הבריאות של משרד הבריאות.

חיסון בגיל צעיר מבטיח הגנה חיסונית מיטבית נגד הווירוס מאחר ותגובת המערכת החיסונית לווירוס טובה יותר בגיל צעיר לעומת גיל מבוגר. כמו כן החיסון עובד בצורה הטובה ביותר אם הוא ניתן עוד לפני החשיפה הראשונה לווירוס.

קרא עוד >>

עוד דברים שיענינו אותך

תנו לנו את הכח להוסיף חיים

במכון פוע"ה לא עוסקים רק בפוריות ורפואה, אלא גם משתדלים לסייע ולשדך בין בני זוג אותם הם מכירים דרך הליווי שהם מעניקים. זהו סיפורם של

דילוג לתוכן